Tētis: ”Rimi” nopirktie frī kartupeļi smirdēja un nebija ēdami

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

160 komentāri

Braucot pakaļ trīsgadīgai meitai uz bērnudārzu, Mārtiņš piestāja pārtikas veikalā, lai veiktu ikdienišķus pirkumus. Tostarp kulinārijas nodaļā nopirka arī 184 gramus frī kartupeļus, kas meitai ļoti garšo.

Trīsgadniece apēdusi divus kartupelīšus, kad paziņojusi, ka tos vairs nevēlas ēst. Citkārt meitenīte apēd piecus-septiņus kartupelīšus. Vecāki iepakojumu paņēmuši pie sevis, tad saoduši nepatīkamu smaku.

Mārtiņa dzīvesbiedre vienu no kartupeļiem pagaršojusi un to nekavējoties izspļāvusi, pēc tam muti skalojusi ar ūdeni.

Mārtiņš
nopircis ne pārāk labus kartupelīšus

Kundze pagaršoja un teica, ka kartupeļi riebīgi ož. Tāda ķīmiska piegarša. Es pasmaržoju, atteicos ēst. Tā bija tāda kā ”dusta”, ko izmantoja padomju laikos, smaka, tāda kā inde, ķīmisks mazgāšanas līdzeklis. Kundze aiznesa uz darbu, visas kolēģes pateica, ka tā smaka nav normāla.

Ģimene, bruņojoties ar smirdīgajiem kartupeļiem, atgriezusies veikalā. Tur paziņots, ka vadība jau devusies mājup, tādēļ nāksies runāt ar vecāko kasieri. Ģimene darbiniecei piedāvājusi kartupeļus nogaršot.

Mārtiņš
trīsgadnieces tētis

Viņa atteicās garšot, tikai pasmaržoja un teica, ka tā smarža nav normāla. Nekavējoties aizgāja uz zāli, teica, ka izņems produktu no vitrīnas. Prasīju, ko darīt ar bērnu? Nebija nekādu ieteikumu. Zvanīju PVD un BIOR laboratorijai, taču tur atteicās analīzēm no privātpersonas pieņemt šo produktu. Domāju, ka arī “Rimi” vajadzētu būt ieinteresētiem, lai pēc iespējas ātrāk pārbaudītu šo produkciju.

Pārtikas un veterinārajā dienestā stāsta, ka, lai izvairītos no ļaunprātīgas darbības, paraugi jāiegūst dienesta darbiniekiem. Līdz šim sūdzības par veikala kulinārijas kartupeļiem nav bijušas. Saņemot iesniegumu, izvērtēts, ka nav nepieciešams veikt ārpuskārtas pārbaudi.

Liena Eiduka
PVD pārstāve

Iedzīvotājs var pats ņemt un sūtīt uz laboratoriju, arī pats var maksāt par izmeklējumu. Tas jebkurā gadījumā nebūs oficiāls pierādījums, tiesā ar to neko nevarēs pierādīt. Gada laikā par ”Rimi” veikalā nopērkamajiem kartupeļiem frī nav saņemta neviena sūdzība. Sūdzību izskatīsim plānveida pārbaudes laikā.

Veikala administrācija, negaidot PVD vizīti, nolēmusi veikt savu pārbaudi.

Inga Bite
”Rimi” pārstāve

Konkrētā partija un frī kartupeļi tiek gatavoti konvekcijas krāsnīs. Bez eļļas, bet ar karsto gaisu. Tas ir veselīgāks veids kā gatavot. Esam sazinājušies ar mūsu piegādātāju, varbūt viņam ir skaidrojums par šo situāciju. Tāpat apsekojam arī tehnoloģiskos procesus, pašas iekārtas, lai tās atbilstu visām prasībām. Šobrīd neesam konstatējuši pārkāpumus tehnoloģiskos procesos, tāpat neesam saņēmuši sūdzības no citiem klientiem, veikaliem par šo produkcija.

Raidījums Bez Tabu vēlājās iegādāties Mārtiņa norādīto produkciju, taču vairākas dienas pēc notikušā tā nebija atrodama konkrētā un vēl viena veikala piedāvājumā. Bite gan noliedz, ka tam būtu saistīta ar notikušo: ”Frī kartupeļi tiek gatavoti piedāvājumam pēc mūsu ražošanas kolēģu pieprasījumā. Tā ir sagadīšanās.

160 komentāri