”Smird un garšo pēc kanalizācijas!” Jaunā māmiņa norāda uz aizdomīgu ”pudeļūdeni”

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

12 komentāri
”Smird un garšo pēc kanalizācijas!” Jaunā māmiņa norāda uz aizdomīgu ”pudeļūdeni”

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja Jana dažādos ”Narvesen” veikalos iegādājās dzeramo ūdeni. Pēc vairākām dienām jaunā māmiņa konstatēja, ka ūdens sācis smakot un mainījis garšu.

Jaunā māmiņa ūdeni iegādājās ”Narvesen” kioskā Āgenskalnā, kā arī tirdzniecības centrā ”Spice” esošajā ”Narvesen” kioskā. Sieviete norāda, ka iegādājusies dažādus iepakojuma izmērus – gan 0,5 litra pudeli, gan 0,75 litra, kā arī 1,5 litrīgo ūdens iepakojumu.

Jana
Sajutusi savādu smaku un garšu

To padzeroties, sajutu dīvainu garšu un smaržu, kura līdzinājās sastāvējuša kanalizācijas ūdens smakai. To konstatēju jau trešo reizi, tādēļ rodas jautājums, kur tiek iegūts ”Narvesen” ūdens un vai tas tiek filtrēts pirms nonākšanas pārdošanā?

Skatītājas norādīto ūdeni ražo ”Venden”, kuri dabīgo minerālūdeni iegūst Gaujas Nacionālajā parkā. Uzņēmuma izpilddirektors Aldis Škutāns norāda, ka konkrētais ūdens ir dabīgais minerālūdens, kas nozīmē, ka nekāda ūdens apstrāde netiek pieļauta.

Aldis Škutāns
”Venden” izpilddirektors

Ar mehāniskajiem filtriem tiek nofiltrētas smilšu daļiņas. Urbums ir hermētiski noslēgts, ar sūkņa palīdzību no dziļurbuma sūc ūdeni. Ražošanas process ir automatizēts, cilvēka faktors ir ļoti ierobežots. Ārējo apstākļu ietekme ir ļoti ierobežota.

Škutāns norāda, ka skatītāja, ļoti iespējams, ar sūdzību vērsusies arī Pārtikas un veterinārajā dienestā, kā inspektori ražotni apsekojuši, taču pārkāpumus nav konstatējuši.

Zinātniskā institūta ”BIOR” Pārtikas un vides izmeklējumu laboratorijas Elementanalīzes nodaļas vadītāja Kristīne Tihomirova raidījumam norāda, ka ūdens var mainīt gan garšu, gan smaržu. Tas saistīts ar ūdens saskarsmi ar mikrobiem.

Kristīne Tihomirova
Zinātniskā institūta ”BIOR” Pārtikas un vides izmeklējumu laboratorijas Elementanalīzes nodaļas vadītāja

Tas nav atkarīgs no ūdens ražotāja, tas ir dabīgs process. Atverot pudeli, sākas gāzes apmaiņa. Arī no lūpām pudelē nonāk baktērijas, kur tās vairojās un patērē pudelē esošo skābekli.

Uz etiķetēm norādīts, ka pēc atvēršanas ūdens jāizlieto trīs dienu laikā. Institūta speciāliste norāda, ka arī krāna ūdens pēc noteikta laika var mainīt gan savu garšu, gan smaržu. “Bez Tabu” iegādājās vairākas skatītājas norādītās ūdens pudeles, taču pat pēc četrām dienām nekādas izmaiņas garšā un smaržā nebija jūtamas.