“Siltā ēdiena vietā pica!” Kādas Rīgas skolas audzēkņi remontdarbu dēļ paliek bez ēdnīcas!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas izglītojamie, kuri norādīja, ka skolā notiek remontdarbi un ir slēgta mācību iestādes ēdnīca. “Pamatskolēniem tiek dotas bulciņas ar sulu, nevis siltais ēdiens. Nemaz nerunājot par vidusskolēniem un pasniedzējiem, kuriem nav iespējas pusdienot skolā,” ziņo audzēkņi.

“Tuvākā iespēja pie skolas pusdienot ir tirdzniecības centrs “Alfa”, līdz ar to šajā laika posmā nav iespējams līdz 5. stundas sākumam paēst un atgriezties skolā,” raksta skolēni, kuri pieļāvuši iespēju ņemt līdzi ēdienu no mājām, bet skolā nav, kur to uzsildīt, turklāt nav arī atbilstošas telpas, kur maltīti ieturēt, lai nebūtu jāelpo celtniecības putekļus.

Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas mājaslapā ir ievietota informācija, ka ēdnīca būs slēgta līdz pat mācību gada beigām, arī uzskaitītas vairākas klases, kuru audzēkņi saņems pusdienu paciņas. “Bez Tabu” pie skolas ieradās garā starpbrīža laikā, lai novērotu, ko pusdienu pārtraukumā dara skolēni.

Viens pēc otra izglītības iestādi atstāja skolēni, daudziem rokās bija dzelteni maisiņi. “Bez Tabu” uzrunāja bariņu skolēnu, lūdzot parādīt paciņas saturu, tajā bija pica, sula un ābols. Skolēni apstiprināja, ka remontdarbu laikā nākas sadzīvot ar vairākām neērtībām, arī celtnieku radīto troksni.

Skolas direktore šonedēļ devusies komandējumā uz ārzemēm, direktora vietas izpildītāja Inga Kauša skaidroja, ka kapitālais remonts skolas ēdnīcā un sporta zālē bija nepieciešams jau sen, darbi tika uzsākti 27. aprīlī un saskaņoti Rīgas domes Īpašuma departamentā. Turklāt skolā plānots izmitināt dziesmu un deju svētku dalībniekus, visticamāk, tāpēc remontdarbi ieplānoti pavasarī.

Inga Kauša
direktora vietas izpildītāja

“Pagājušajā nedēļā valstī bija svētku nedēļa, mums skolā bija projektu nedēļa, viena diena tika veltīta ekskursijai uz Vakarbuļļiem, saskaņojām ar ēdinātāju, ka bērniem tiks izsniegta sausā ēdināšana, palika vēl viena darba diena, un arī nolēmām palikt pie sausās ēdināšanas.”

Šonedēļ skolas vadība aktīvi strādā pie tā, lai nodrošinātu vismaz pamatskolēniem silto ēdienu, tuvākajā laikā tiks atbrīvotas klašu telpas, un ar ēdinātāju saskaņota silto pusdienu piegāde. Tas nozīmē arī papildu izmaksas, kas jāsaskaņo ar skolu valdi. Tiek risināts arī jautājums par vidusskolēniem un pašiem skolas darbiniekiem. Direktora vietniece norādīja, ka netālu ir tirdzniecības centrs “Alfa”, bet tikšot apsvērta iespēja atvēlēt un aprīkot atsevišķu telpu, kur varētu uzsildīt līdzi paņemto maltīti.

“Protams, ka skolai ir jānodrošina silts ēdiens, jāievēro uztura normas un higiēnas prasības, atbilstoša ēdināšana ir jānodrošina arī remontdarbu laikā, Pārtikas un veterinārais dienests veiks pārbaudi un pārliecināsies, vai šīs prasības tiek ievērotas,” raidījumam “Bez Tabu” apliecināja PVD pārstāve Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča.

Noteikumi neparedz konkrētu kārtību, kādā tiek nodrošināta ēdināšana remontdarbu laikā, taču par to atbildīga ir skolas vadība. Pēc “Bez Tabu” viesošanās Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolā izglītojamie, vecāki un mācībspēki saņēma paziņojumu. Skolas administrācija atvainojās par sagādātajām neērtībām, solīja situāciju uzlabot, arī to, ka turpmāk tiks nodrošinātas siltās pusdienas, trokšņainie darbi tiks veikti pēc mācību procesa beigām, un gaidāmi arī regulāri pasākumi, lai samazinātu putekļu nokļūšanu mācību telpās.

Līdzīga satura sūdzība saņemta arī Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Dienests ir informējis Rīgas domi, Veselības inspekciju un Pārtikas un veterināro dienestu. Papildus arī pieprasīts skaidrojums no skolas vadības.

Foto