Rīta kafija ar sviesta piku un cepts bekons katru dienu! Tauki esot ilgmūžības un veselības īstā recepte

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

7 komentāri

Kaspars Vendelis ir “Biohhakinga” jeb gudrāka un veselīga dzīvesveida pārstāvis, kura ledusskapja saturs un ēdienkarte atšķiras no vairuma ar krietnāku tauku daudzumu. Piemēram, rītu sāk ar kafiju, kurai pievienota ceturtdaļa paciņas sviesta un arī dienas gaitā no taukiem uzturā nebaidās.

Izveidojis pats savu uztura piramīdu, kuras pamatā ir tauki. Savukārt ogļhidrātu, tostarp graudaugu produktu,  pavisam nedaudz. Tos aizstāj ar taukiem un iesaka to pamēģināt arī citiem.

Tauki rada sāta sajūtu, ēstgriba mazinās, arī smadzenes darbojas efektīvāk, nekā, ja uzturā lietojam ogļhidrātus, īpaši smalkmaizītes un citus konditorejas izstrādājumus.

Tā darot, pats īsā laikā atbrīvojies no 10  kilogramiem liekā svara.

Austrumu slimnīcas Gastroenteroloģijas, hematoloģijas un nutrīcijas klīnikas vadītājs Aleksejs Derovs izklāsta, kādam, viņaprāt, mūsu uzturam vajadzētu būt.

Pusei no mūsu uztura vajadzētu būt dārzeņiem.

Neesot jābaidās arī no griķiem vai rīsiem, taču, ja katru vakaru ēdīsim cūkgaļas kotletes, nez vai izdosies notievēt, bet arī ēdot smalkmaizītes un dzerot saldinātos dzērienus, arī ne.

Viņa pārliecība, ka klasiskā uztura piramīda joprojām ir spēkā. Lai būtu labā formā, daudz jāsporto, jākustas, un, protams, jāēd veselīgi.

Cilvēki ir dažādi un katram esot savs atšķirīgs un vispiemērotākais uzturs.

Kaspars gan piekrīt uzskatam, ka katram pašam jāatrod sava uztura formula, kas darbojas vislabāk, taču paliek pie sava, ne velti, ja grib nobarot cūkas, tad tās baro ar graudiem, nevis ar taukiem, ar mums esot līdzīgi.
7 komentāri