Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Kaspars Vendelis ir “Biohhakinga” jeb gudrāka un veselīga dzīvesveida pārstāvis, kura ledusskapja saturs un ēdienkarte atšķiras no vairuma ar krietnāku tauku daudzumu. Piemēram, rītu sāk ar kafiju, kurai pievienota ceturtdaļa paciņas sviesta un arī dienas gaitā no taukiem uzturā nebaidās.

Izveidojis pats savu uztura piramīdu, kuras pamatā ir tauki. Savukārt ogļhidrātu, tostarp graudaugu produktu,  pavisam nedaudz. Tos aizstāj ar taukiem un iesaka to pamēģināt arī citiem.

Tauki rada sāta sajūtu, ēstgriba mazinās, arī smadzenes darbojas efektīvāk, nekā, ja uzturā lietojam ogļhidrātus, īpaši smalkmaizītes un citus konditorejas izstrādājumus.

Tā darot, pats īsā laikā atbrīvojies no 10  kilogramiem liekā svara.

Austrumu slimnīcas Gastroenteroloģijas, hematoloģijas un nutrīcijas klīnikas vadītājs Aleksejs Derovs izklāsta, kādam, viņaprāt, mūsu uzturam vajadzētu būt.

Pusei no mūsu uztura vajadzētu būt dārzeņiem.

Neesot jābaidās arī no griķiem vai rīsiem, taču, ja katru vakaru ēdīsim cūkgaļas kotletes, nez vai izdosies notievēt, bet arī ēdot smalkmaizītes un dzerot saldinātos dzērienus, arī ne.

Viņa pārliecība, ka klasiskā uztura piramīda joprojām ir spēkā. Lai būtu labā formā, daudz jāsporto, jākustas, un, protams, jāēd veselīgi.

Cilvēki ir dažādi un katram esot savs atšķirīgs un vispiemērotākais uzturs.

Kaspars gan piekrīt uzskatam, ka katram pašam jāatrod sava uztura formula, kas darbojas vislabāk, taču paliek pie sava, ne velti, ja grib nobarot cūkas, tad tās baro ar graudiem, nevis ar taukiem, ar mums esot līdzīgi.

TOP komentāri

 • viss ir vnk kaa vaariita biete -
  +3 +3 0

  viss ir vnk kaa vaariita biete -

  organisms PATS PASAKA, ko vinjam kuraa briidii vajag .
 • Laura Valtere
  +2 +2 0

  Laura Valtere

  Nu i jaunums. Lai zaudētu taukus, ir jāuzņem taukus, loģiski. Kā lai organisms tos atdod, ja baidās, ka kādu dienu nosprāgs ēdot lapas un liesos pienus? 😀
 • Bez Tabu
  +2 +2 0

  Bez Tabu

  Paldies Aleksejam Derovam un Kasparam Vendelim par lai arī atšķirīgo, bet vērtīgo viedokli un iedvesmu uzlabot veselību :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl