Rēzeknes iebiezinātais piens ražots Igaunijā. Ar atmiņām par bērnības gardumu “copē” pircējus?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Iegādājusies gardumu “Rēzeknes iebiezinātais piens”, “Bez Tabu” skatītāja atskārtusi, ka to patiesībā ražo Igaunijā. Uz iepakojuma minot, ka nopērkamais produkts ir “leģenda kopš 1957. gada”, ražotājs liek noprast, ka produktam ir kāda saistība ar daudzviet pasaulē reiz iemīlēto iebiezināto pienu, ko no 1957. līdz 2001. gadam ražoja “Rēzeknes Piena konservu kombinātā”. Tomēr, izrādās, tas ir vien atjautīgs mārketinga triks, lai, spēlējoties ar patērētāju bērnības atmiņām par mūsmājās ražoto gardumu, pārdotu gardumu, kam ar tā laika produktu ir mazs sakars.

“Bez Tabu” skatītāja iemūžinājusi “Rēzeknes iebiezinātā piena” iepakojumu, fotoattēlus iesūtījusi raidījuma “Bez Tabu” redakcijā. Informācija uz iepakojuma vēsta, ka gardums ražots Igaunijā, “Polven Foods” ražotnē, pēc SIA “Polven” (Igaunijas uzņēmuma pārstāvis Latvijā) pasūtījuma.

Foto: BEZ TABU

Igauņu ražojuma iepakojumam ir vizuāla līdzība ar teju 50 gadu garumā Rēzeknē ražotā iebiezinātā piena skārdenes izskatu. Reiz Latgales sirdī, “Rēzeknes Piena konservu kombinātā”, ražotais gardums bija iecienīts daudzviet pasaulē, to eksportēja uz Padomju Savienības republikām un PSRS sadraudzības valstīm, pat uz Kubu. Par “Rēzeknes Piena konservu kombinātu” un tā slavenāko produktu – iebiezināto pienu – raidījumam “Bez Tabu” pastāstīja Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē. Vairāk par reiz tik iemīļotā kāruma vēsturi uzzini, noskatoties sižetu.

Foto: GOOGLE

“Bez Tabu” uzrunāja arī Igaunijas uzņēmuma “Polven Foods” pārstāvjus Latvijā no SIA “Polven”, kuri atklāja, ka ziemeļu kaimiņvalstī ražotais produkts patiesībā izgatavots pēc pašu receptes, savukārt iepakojuma izskats izstrādāts tā, lai piesaistītu to pircēju uzmanību, kuriem labā atmiņā ir Rēzeknē reiz izgatavotais gardums.

SIA “Polven”, Igaunijas uzņēmuma “Polven Foods” pārstāvis Latvijā

Mēs, SIA “Polven” esam radījuši preču zīmi ”Rēzeknes leģenda”, balstoties uz atmiņām par iebiezināto pienu, ko savulaik ražoja ”Rēzeknes Piena konservu kombināts” un to, kā tas kļuva iecienīts un atpazīstams arī ārpus šīs pilsētas, citur Latvijā un pasaulē. Tieši stāsts par Rēzeknes iebiezināto pienu mūs iedvesmoja radīt produktu, kas daudziem tiešām atmiņā atsauc bērnības garšu, taču nu ir ieguvis jaunu dzīvi ērtā un mūsdienīgā iepakojumā. Veicot iebiezinātā piena patērētāju aptauju, mēs secinājām, ka teju katram iebiezinātā piena cienītājam ir savs ideālais priekšstats par šo gardumu. Liela daļa patērētāju, pērkot iebiezināto pienu no mūsdienu ražotājiem, cenšas atrast un atcerēties ”Rēzeknes Piena konservu kombināta” iebiezinātā piena nostalģisko garšu. Tādēļ centāmies radīt savu oriģinālo garšu un receptūru, kas iebiezinātā piena cienītājiem atgādinās par produktu, kura pirmsākumi ir vairāk nekā 60 gadu seni. Mūsu preču zīmi ”Rēzeknes leģenda” ir apstiprinājusi Latvijas Republikas Patentu valde, un tā ir reģistrēta kā figurāla preču zīme.

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri