“Re, kur jau oliņas sadētas!” No veikaliem izņem makaronu partiju, kurā iemitinājušies kaitēkļi.

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Pircējs veikalā “Rimi” Āzenes ielā iegādājies makaronus, nākamajā dienā vēlējies tos pagatavot, taču pamanījis kaut ko aizdomīgu, izrādās, ka makaronu iepakojumā mīt kaitēkļi. Ziņotājs atsūtījis video, kurā redzams iepakojuma atvēršanas process, un starp makaroniem dzīvo vairāki kukaiņi.

“Derīguma termiņš līdz 2021. gadam. Re, kur viens kukainis, vēl viens, ierāpoja makaronā. Re, kur jau oliņas sadētas, vēl divi, viens vēl rāpo. Un vēl vairāki, viens vēl paciņā iekšā palicis un cīnās,” skatītāja video pavadošais teksts.

Arī Pārtikas un veterinārajā dienestā saņemta informācija par kukaiņiem makaronos, un inspektori devušies pārbaudē, kurā sūdzība apstiprinājās. Piesārņoto makaronu partija izņemta no tirdzniecības, pārbaudītas arī citas partijas, taču tajās kaitēkļi netika konstatēti.

Diāna Akopova
Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve

Diemžēl šādas situācijas mēdz gadīties, jo kaitēkļi var būt visur, kur ir pārtikas produkti. Kaitēkļiem patīk siltas, mitras un tumšas vietas. Tā kā produkti nav hermētiski iepakoti, kaitēkļi var iekļūt iekšā un arī savairoties. Kaitīgi veselībai tas nav, bet noteikti ir nepatīkami, un tas jebkurā gadījumā ir piesārņojums.

Kaitēkļi var rasties vairākos posmos- gan noliktavā, gan tirdzniecības vietā, arī mājās, un jebkurā gadījumā jāpārbauda netālu esošie produkti. Pārdot šādu preci nedrīkst, tāpat arī lietot uzturā nav ieteicams.

Dace Preisa
“Rimi Latvija” pārstāve

Mēs uzreiz pārbaudījām šo un arī citas partijas, un patiešām šādus apakšīrniekus vienā no partijām konstatējām, un esam izņēmuši šos konkrētos produktus no visiem veikaliem. Diemžēl, lai cik rūpīgi arī netiktu ievērotas higiēnas prasības un normas, ja ražošanas procesā tiek izmantoti milti, šāda situācija ir iespējama. Mēs vienmēr par to paziņojam piegādātājam un ražotājam un lūdzam veikt pastiprinātu kontroli, lai pārbaudītu, kurā ķēdes posmā problēma varētu būt izveidojusies.

“Rimi Latvija” pārstāve Dace Preisa norāda, ka līdzīgos gadījumos pircējs noteikti var doties atpakaļ uz veikalu un atgūt par produktu samaksāto naudu.

4 komentāri