10 komentāri

Šonedēļ Latvijas skolās programmā Augļi skolai sāk dalīt bezmaksas augļus un dārzeņus. Bez Tabu atgādina, ka līdzīgā programmā Skolas piens bērnudārzu audzēkņi un vispārējo izglītības iestāžu 1.-9. klašu skolēni katru mācību dienu var saņemt glāzi piena bez maksas.

10.-12. klašu skolēni pienu var saņemt par pazeminātu cenu! Taču raidījuma Bez Tabu skatītājs Andrejs e-pastā vaicā:

Labdien! Vai Jūs lūdzu varētu noskaidrot, kā un kāpēc Zemkopības ministrijas iepirkumā Skolas piens uzvarējis Rasēns?

Es nevienam citam pienam neesmu redzējis pievienotu karaginānu E407. Vismaz šādu pienu dod Valmieras bērnudārzos!

Iespējamā iedarbība: var ietekmēt gremošanas orgānus un kuņģi! Nav ieteicams bērniem.

Vai tiešām mums iet tik slikti, ka nevaram bērniem dot vienkārši pienu, bez pievienotām garšām un E-vielām? Ar cieņu Andrejs!

Raidījums sazinājās ar Zemkopības ministriju un noskaidroja, cik kaitīgs ir šis piens un vai tiešām bērniem tas nav ieteicams!

Dace Ugare, Zemkopības ministrijas pārstāve

Attiecībā uz karaginānu E407 ir jānorāda tas, ka tas tiek gatavots no dabīgajām aļģēm, tas nav ķīmisks! To ir atļauts izmantot no 6 mēnešiem līdz trīs gadu vecumam noteiktā daudzumā, bet no trīs gadiem uz augšu vairs normas nav un to var lietot!

Zinātniski nav noteikta maksimālā produkta deva, kad viņa varētu būt kaitīga patērētāja veselībai!

Ražotāja komentārs:

Sandra Miezīte, SIA ”Rīgas piena kombināts” Kvalitātes sistēmu vadītāja

Skolās par brīvu dalītajā pienā ”Rasēns” NAV E vielu!

Food Union valsts atbalsta programmas ”Atbalsts piena produktu piegādei izglītojamiem” ietvaros jeb ”Skolas piena” programmā piedāvā produktu bērniem – pienu ”Rasēns”. Šajā programmā piedāvājam tikai vienu produktu – dabīgu govs pienu bez piedevām. Šis produkts nesatur E407 pārtikas piedevu jeb karaginānu.

Rasēns piens, kuru piedāvājam ”Skolas piena” programmā, ir dabīgs govs piens ar 1,5% tauku saturu, kas pasterizēts sevišķi augstā temperatūrā, iefasēts, izmantojot daudzslāņu iepakojumu.

Tas satur visas pienam raksturīgās uzturvielas – taukus, olbaltumvielas, piena cukuru (laktoze) un minerālvielas, tai skaitā kalciju un vitamīnus. Tas ir iepakots 200ml iepakojumos ar salmiņu, lai būtu ērti lietojams bērniem.

Pateicoties pasterizācijas procesam un īpašajam iepakojumam, Rasēns ir uzglabājams  istabas temperatūrā,  kas atvieglo piena izsniegšanu bērniem skolās un bērnudārzos, tātad ir drošāks un ekonomiski izdevīgāks risinājums izglītības iestādēm, piedāvājot bērniem pienu ik dienu.

Rasēns ir īpaši iemantojis popularitāti bērnu un jauniešu vidū parocīgās lietošanas dēļ un atraktīvām aktivitātēm, kuras esam organizējuši skolās, lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu un piena lietošanu.

Rasēns produktu sortimentā ir arī piena dzērieni Rasēns ar pievienotām garšām, piemēram, banānu, šokolādes, melleņu un citām.

Šiem dzērieniem tiek pievienota pārtikas piedeva E407 jeb karagināns, lai nodrošinātu biezinātāja – stabilizētāja funkciju, proti, lai augļu/augu piedeva nenogulsnētos pienā.

Karaginānu ražo no dabīgām jūras aļģēm un tā ir atzīta kā droša un veselībai nekaitīga pārtikas piedeva. Taču vēlamies uzsvērt, ka ”Rasēns” piena dzērienus ar pievienotajām garšām mēs nepiedāvājam ”Skolas piena” programmā.

 

TOP komentāri

 • Lauksaimniece
  +3 +3 0

  Lauksaimniece

  Vakar skatījos šo tēmu "bez tabu", bet ne pie kādiem nopietniem secinājumiem tā arī nenonācu. Neviens tā īsti nepateica, kādēļ tā piedeva vajadzīga. Pienam jau pietiek ar pasterizāciju, kādus vēl stabilizētājus vajag? Normālam lauku pienam, ja ir atdzesēts, vienmēr pa virsu nostājas krējums. To var vai nu nosmelt un lietot pēc vajadzības vai iemaisīt atkal pienā un tad to lietot kā pilnpienu. Uz kurieni ejam ?
 • Ierēdnis
  +3 +3 0

  Ierēdnis

  Redz tāpēc, ka no treknā lauku piena pirms "piena" pārdošanas vēl var noslaukt litra krējuma, saražot sieru un varbūt vēl kādu pulveri pa starpu :D Mazliet nekorekti aprakstīju, bet domu sapratāt..
 • Agy
  +3 +3 0

  Agy

  Nedomaju ka sis ir letakais variants valstij un labakais bernam.Es savam bernam ari dodu parastu pienu nevis so meslu.Tur vairak ir runa kuram tas izdevigi ka jau Latvija normali notiek.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl