Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Komentāri

Bez Tabu redakcija saņēma sūtījumu no kādas skolotājas Rēzeknes novadā. No ārpuses nevainīgais mutes skalojamā līdzekļa iepakojums sevī apslēpis kaut ko pagalam pretīgu. Skatītāja Renāte raksta: “Pāris mēnešus vairs nelietoju “Oriflame” firmas mutes skalojamo līdzekli “Optifresh”. Nesen konstatēju pudelē ko dīvainu – zilā šķidrumā baltu, apaļu radījumu, visapkārt ar brīvi peldošiem matiņiem. Vēršos pie jums, lai noskaidrotu, kas tas ir, kā tas varēja tur rasties, un vai tas nav bīstams veselībai?”

Mutes skalojamais līdzeklis pēc atvēršanas glabājies aptuveni piecus mēnešus. Latvijas Universitātes mikrobiologi ir pārsteigti par iepakojumā redzamo organismu un bez kavēšanās apskata tuvāk ar mikroskopa palīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jānis Liepiņš
LU Mikrobioloģijas biotehnoloģijas institūta pētnieks

Redzami mati (ne cilvēka), vēl pie tam daudz. Ļoti interesanta aina. Vedina domāt, ka tā tiešām ir kaut kāda dzīva radība. Parasti šādos gadījumos visādos šķidrumos ieaug sēnes, līdz šim neesmu dzirdējis, ka tā var gadīties arī ar mutes skalojamo līdzekli.

Zinātnieki nolemj veikt uzsējumus uz dažādām barotnēm, lai pārbaudītu, vai un kādas sēnes izaugs no mistiskās “radības” parauga. Tikmēr Bez Tabu noskaidro, ka šī produkta ražošana pārtraukta jau pirms vairāk nekā gada.

Egmonts Gāliņš
“Oriflame” mārketinga direktors

Esam izpētījuši, ka produkta kvalitāte nerada bažas cilvēku veselībai. Kvalitātes problēma radās, kad viena no sastāvā izmantotajām sastāvdaļām atdalījās no šķīduma, un tika noteikta turpmākas izpētes veikšana, lai konstatētu, kas laika gaitā norisinās produktā noteiktos apstākļos.

Kompānijas pārstāvis ir gatavs izskalot muti ar šķidrumu, kurā peld nezināmas izcelsmes “organisms”. Skaties video un uzzini, kāda bija viņa reakcija pēc tam, kad šķidrums nonāca mutē!

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl