Pircējus mulsina milzīgais plastmasas daudzums, kas izmantots gurķu iepakošanai

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājusies skatītāja Benita, kurā neizpratni rada veikalos nopērkamo gurķu iepakojums. Ne tikai ievestie, bet arī Latvijā audzētie gurķi ir iepakoti plastmasas plēvē, taču saprast, kāpēc iepakojums nepieciešams, neizdodas.

Satiktie pārtikas veikala apmeklētāji raidījumam “Bez Tabu” min vairākas versijas. Citi domā, ka gurķis plēvē ilgāk ir svaigs, taču citi norāda, ka iepakojums varētu pasargāt no baktērijām. Savukārt vēl kāda pircēja norāda, ka, neņemot vērā plēves nepieciešamību, tā nodara kaitējumu videi.

Profesore un pārtikas tehnoloģe Sandra Muižniece-Braslava stāsta, ka gurķis plēvē jūtoties labi. Tāpat akcentē, ka iepakojums būtiski paildzinot dārzeņa mūžu veikalu plauktos.

Sandra Muižniece– Brasava
Profesore, pārtikas tehnoloģe

Uzņēmēji gurķi plēvo, lai saglabātu mitrumu, lai nerastos situācija, ka gurķis izžūst. Tāpat plēve palīdz pagarināt derīguma termiņu par vismaz nedēļu.

Visbiežāk ražotāji izmanto polietilēna plēves, kuras paredz otrreizējo pārstrādi. Beziepakojuma preču veikala vadītāja un kustības zerowaste piekritēja Marija Sološenko pozitīvi vērtē, ka uzņēmēji izvēlas izmantot otrreizējās pārstrādes plēvi, tomēr stāsta, ka pētījumi apliecina, ka, tieši cilvēkiem iepērkoties, rodas lielākais atkritumu daudzumus. Tāpēc iesaka savus pirkumus rūpīgi pārdomāt.

Arī Latvijas gurķu ražotāji izvēlas dārzeni iepakot plēvē. Biedrības “Latvijas dārznieks” eksperte Mārīte Gailīte apstiprina, ka arī Mārupē audzētie gurķi tiek iepakoti plēvē. Gurķis plēvē nezaudējot ne savu svaru, ne pārtikas vērtību. Tāpat, esot plēvē, tas neizžūst.

7 komentāri