“Pircēju maldināšana?” Kartupeļu svars ir krietni mazāks nekā norādīts uz iepakojuma

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

8 komentāri

Rīdziniece Ginta devusies uz veikalu, lai iegādātos kartupeļus. Lai arī noskatījusi iepakojumu, uz kura norādīts, ka to svars ir 2,5 kg, nolēmusi to pārbaudīt un preci pārsvērt. Rezultāti likuši vilties – kartupeļi bijuši par 100 gramiem mazāk nekā norādīts uz iepakojuma.

Sākotnēji Ginta nodomājusi, ka, iespējams, vienkārši viņai patrāpījies tas tīkliņš, kurā kartupeļu ir mazāk. Nolēmusi pārsvērt arī citus iepakojumus.

Ginta
pamanīju kļūdu

Beigās nosvērām vismaz sešus maisiņus, protams, svars bija dažāds, bet visos maisiņos bija ap 100 gramiem mazāk nekā norādīts.

Arī “Bez Tabu” pārliecinās par Gintas sacīto. Ierodoties “Rimi” veikalā un nosverot vairākus kartupeļu maisiņus, secinājām, ka svars patiesi atšķiras. Vienam maisiņam tie bija 30 grami, bet citiem ap 70 gramiem. Pārsvērām arī cita veikala piedāvātos kartupeļus – atrodas arī tādi iepakojumi, kuros svars ir lielāks par nodarīto.

“Rimi” pārstāve Elīna Šakirova norāda, ka veikals sadarbojas ar vairākiem vietējiem ražotājiem. No ražotāja kartupeļi nonāk pie sadarbības partnera, kas tos iepako, pēc tam kartupeļu maisiņi nonāk noliktavā un veikalu plauktos.

Svēršana ir sadarbības partnera uzdevums, bet arī pēc kartupeļu nonākšanas veikalā maisiņus vēlreiz pārsver veikala darbinieki.

Elīna Šakirova
“Rimi” pārstāve

Šis gadījums ir radies laikapstākļu ietekmē. Ja ražu ievāc lietainā dienā, kartupelis ir slapjš, bet, tam nonākot sausā vidē, tas sāk žūt. Attiecīgi mazinās arī svars. Šobrīd ražotājs, ar kuru mēs sadarbojamies, vidēji iesver par 50-70 gramiem vairāk kartupeļu, lai izvairītos no šādām situācijām.