Norāda uz higiēnas pārkāpumiem Daugavpils tirgū

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

9 komentāri
Norāda uz higiēnas pārkāpumiem Daugavpils tirgū

Raidījums “Bez Tabu” saņēmis signālu no Daugavpils tirgus apmeklētājiem, kuri ir sašutuši par tur redzēto. Pārdevējas gaļas paviljonā neizmanto cimdus, lai iesaiņotu svaigu gaļu. Tāpat pārdevējas nedezinficē rokas pēc tam, kad rīkojušās ar naudu.

Bruņojoties ar slēpto kameru dodamies skatītāja norādītā gaļas paviljona virzienā. Jau pati pirmā pārdevēja bruņojusies ar vienu vienreizlietojamo cimdu, taču naudu viņa tur abās rokās. Arī blakus esošai pārdevējai cimds ir tikai vienai rokai. Ar abām rokām tiek cilāta gaļa, sakārtota frizūra, pirksts tiek pielikts pie lūpām un talkā tiek ņemts kalkulators. Galu galā, tiek paņemta arī klienta sniegtā nauda.

Tirgū dzirdamas runas par “Covid-19” epidēmiju, taču rodas priekšstats, ka tas ir kaut kur tālu un tirgus apmeklētājiem nekas nedraud. Pie dažām pārdevējām iepērkas arī raidījums “Bez Tabu”.

Viena no pārdevējām norāda, ka produktu iepakošanai izmanto roku, kurā ir vienreizlietojamas cimds, naudu ņemot ar otru roku, kurai neesot uzvilkts cimds. ”Ar vienu roku ņemu gaļu, ar otru naudu. Vienai rokai ir cimds, otrai nav,” pārdevēja atbild ”Bez Tabu” raidījumam.

Kāda cita pārdevēja izmanto dezinfekcijas līdzekli, lai ”attīrītu” vienreizlietojamo cimdu, kas uzvilkts vienā rokā. Kāda cita pārdevēja vēl mirkli pirms “Bez Tab”u pirkumiem, produkciju mētāja ar kailām rokām un ar tādām pašām ņēma arī naudu, taču “Bez Tabu” izvēlētā produkcija tiek paņemta ar cimdu.

Pārdevēja

Man ir cimdi. Gaļu es visu laiku ņemu ar cimdiem.

Tie gan ir meli, jo uzfilmētajā materiālā labi redzams, ka cimds netiek izmantots. Šāda prakse vērojama visā tirgū. Centra valdes priekšsēdētājs norāda, ka īsi pirms “Bez Tabu” ierašanās tajā pašā rītā tirgū bijusi arī Pārtikas un veterinārā dienesta pārbaude, kas konstatēja pārkāpumus.

Māris Kursītis
”Ditton nams” valdes priekšsēdētājs

Ja telpu nomnieki regulāri nepildītu higiēnas prasības, mēs būtu spiesti lauzt līgumus. Šobrīd tādu gadījumu nav. Saistībā ar šo vīrusu tagad visiem jāstrādā cimdos, viņi paši tos iegādājas. Mēs rekomendējam, lai viņi to darītu ātrāk, jo tagad ir tāda problēma, ka cimdu valstī nepietiek.

Skatītājs uzņemto video nosūtījis arī PVD. Vienreizlietojamie cimdi būtu jālieto vienu reizi, nevis atkal un atkal. ”Uzņēmumiem ir uzdots novērst pārkāpumus un ievērot higiēnas prasības. Ņemot vērā, ka tirdzniecībā ir tikai gaļa, risks ir salīdzinoši zems. Gaļu uzturā lietojam pēc termiskās apstrādes, tādēļ higiēnas prasības jāievēro ne tikai pārdevējiem, bet arī ēdināšana uzņēmumu darbiniekiem un patērētājiem,” raidījumam norāda PVD pārstāve Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča.

Cita starpā “Bez Tabu” novērojums liecina, ka Daugavpils tirgū čeks tiek izsniegts tikai pēc pieprasījuma, tādējādi naudu novirzot pelēkajā zonā.