Nevari izvēlēties, kuru zivi ēst? Izmanto mobilo aplikāciju!

Pievienot komentāru
Nevari izvēlēties, kuru zivi ēst? Izmanto mobilo aplikāciju!
Foto: Ekrānuzņēmums

Datorspēļu un pokemonu sērgas atturībnieku vienīgais mierinājums, ka mobilās aplikācijas mūsdienās tiek izmantotas nevien izklaidei un spēlēm, bet arī praktiskiem mērķiem! Piemēram, lai izvēlētos kvalitatīvus produktus savai ģimenei. Indonēzijā tagad katrā viedtālrunī pieejama aplikācija speciāli jūras produktiem.

Indonēziešu ēdienkartē tieši jūras produktiem ierādīta galvenā vieta. Un nav jau nekāds brīnums, ņemot vērā, ka valstī ir vairāk nekā 13 tūkstoši salu! Attiecīgi, ļoti daudz ostu, zvejnieku ciematu un brīvas pieejas ūdeņiem. Taču, lai cik bagāti nebūtu okeāna un jūras resursi, tos nopietni apdraud nelegālā zvejniecība un piesārņojums.

Salīdzinājumam, pēdējo 40 gadu laikā Indonēzijas ūdeņos zivju daudzums samazinājies uz pusi! Tieši tāpēc tagad radīta mobilā aplikācija, kur katrs jūras mošķu ēdājs var pārliecināties, kur un cik legāli iegūta attiecīgā produkcija. Tās darbības princips vienkāršs – novieto mobilo tālruni iepretim izvēlētajai zivij, un aplikācija uzrādīs – sarkanu, zaļu vai dzeltenu krāsu. Ja krāsa sarkana – šī ir aizsargājamas sugas zivs. Ja zaļa – našķojies droši!

Foto

Video