Man patiešām garšo suņa gaļa! Iemesli, kāpēc izskaust šo dzīvnieku izmantošanu pārtikā, pagaidām šķiet utopija

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

7 komentāri

5. februārī saskaņā ar ķīniešu kalendāru Dzeltenais suns nodos stafeti Zemes cūkas gadam. Ja suņa gadā pret šiem dzīvniekiem ar lielāku pietāti izturējās arī valstīs, kur suņa gaļa tiek lietota uzturā, tad tagad, gadiem mijoties, dabas draugi ir nobažījušies.

Kambodžā suņa gaļas izmantošana pārtikā nav aizliegta ar likumu, taču šīs gaļas tirgošana uz ielas, gan ir nelegāls bizness. Neraugoties uz to, Kambodžā paviesojoties tūrista lomā, ik vienam ir iespēja pārliecināties, ka šis rūpals te joprojām zeļ un plaukst. Grilēts suns vai suns karijā, izvēlies, ko vēlies!

Vietējie iedzīvotāji nemaz neslēpj, ka labprāt izmanto suņa gaļu gan sautējumos, gan frikadeļu zupās un grila ēdienos. Strādnieks Gajs stāsta, ka suņa gaļu ēdot, jo tā patiešām viņam garšojot! Turklāt viņš ir pārliecināts, ka tā ir īpaši veselīga, būtiski uzlabojot asins sastāvu un nodrošinot cilvēkam tik nepieciešamās olbaltumvielas.

Taisnības labad jāpiebilst, ka Kambodža nav vienīgā valsts, kur suņa gaļa izmantošana pārtikā – kulināro tradīciju mantojums. To joprojām ēd arī kaimiņos – Vjetnamā un Korejā. Taču tur lielākoties suņi pārtikai tiek audzēti speciālās audzētavās, kamēr Kambodžā uz galda nonāk gan ģimenes mīluļi, gan klaidoņi.

Lai izskaustu suņu gaļas izmantošanu pārtikā, dzīvnieku draugi, izvēršot akcijas Āzijā, liek lietā visus ieročus, gan apelējot pie sirdsapziņas un draudzības ar četrkājaiņiem, gan skaidrojot karmisko parādu nozīmi, gan, galu galā, liekot lietā racionālus mediķu pētījumus par infekcijām un kancerogēnām vielām, kas kaitē ēdāju veselībai.

Lai nu kā, skaidrs ir viens, tas, ka eiropiešiem suņa gaļu lietot uzturā šķiet nepieņemami un izraisa riebumu, nebūt nenozīmē, ka tālajā Āzijā tas nenotiek! Izsaki savu viedokli par šo sabiedrībā tik jūtīgo jautājumu.

Kā Tu vērtē suņa gaļas lietošanu uzturā? Saistītais raksts

Rezultāti:
16%

Neredzu problēmu, ja tāda ir attiecīgās zemes kultūra, kāpēc ne?

84%

Esmu pret, tas ir jāizskauž!

 

 

7 komentāri