“Līdz vemšanai!” Pircēji ziņo par tārpainiem apelsīniem veikalos Latvijā!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Divi skatītāji ziņojuši raidījumam “Bez Tabu” par veikalā “Maxima” iegādātiem tārpainiem apelsīniem. Sanita augļus iegādājusies Rīgā, savukārt Marijas vīrs apelsīnus pircis Jēkabpilī. Abos gadījumos patērētājus pārsteiguši tumšas krāsas tārpi, kas vizuāli atgādina sliekas.

“Apelsīni no mūsu ēdienkartes šobrīd ir izsvītroti pilnīgi un galīgi. Tas skats joprojām stāv acu priekšā, un patīkami tas nebija,” pieredzē dalījās Marija, kuras vīrs apelsīnus pircis Jēkabpils “Maxima” veikalā.

“Bez Tabu” pārbaudīja četrus apelsīnus, divi iegādāti veikalā “Maxima” Rīgā, bet divi Talsos. Nevienā auglī tārpi nebija manāmi. Pārtikas un veterinārajā dienestā skaidroja, ka galveno lomu spēlē augļa izcelsme un augšanas apstākļi.

“Ir mušiņas, kuras sadēj olas, un kaut kādā bojātajā vietā var iekļūt auglī. Ir dažādu veidu, ir balti kāpuri, un šīs izskatās vairāk pēc sliekām,” paskaidroja Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova.

PVD pārstāve iesaka patērētājiem pievērst uzmanību apelsīna virsmai, lai tā ir vesela un nav bojāta. Skaidrs, ka katru augli ar rentgena aparātu neviens nepārbauda. Tārpainiem produktiem nevajadzētu atrasties tirgū, bet tādi gadījumi ir novēroti arī iepriekš.

“Patērētāju veselība nebūs skarta, bet tas ir nepatīkams moments,” skaidroja Tatjana Marčenkova. Ziņot PVD ir ieteicams, lai varētu noteikt augļa izcelsmi, identificēt partiju un veikt ierobežojošus pasākumus.

“Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris pauda nožēlu par klientu nepatīkamo pieredzi. Katra augļu vai dārzeņu krava tiek novērtēta vizuāli, un noteikts skaits vienību arī sadalītas uz pusēm, lai pārbaudītu produktu kvalitāti.

Jānis Beseris
“Maxima Latvija” pārstāvis

Saņemot informāciju, mēs veicām arī profilaktisko pārbaudi veikalos. Pārgriezām noteiktu skaitu apelsīnu, un viss bija kārtībā. Bet, ja ir sūdzības par produktu, droši var vērsties veikalā, mēs atmaksāsim naudu.

4 komentāri