6 komentāri

Plašsaziņas līdzekļi, reaģējot uz franču žurnālistu veidotajā dokumentālajā filmā Zivs fileja pausto informāciju, brīdina, ka Norvēģijas audzētavu lasis esot vien no toksiskākajiem produktiem pasaulē un satur daudz dažādu ķīmisku vielu.

Raidījuma Bez tabu veidotajā sižetā tiek pasuti dažādi viedokļi, tostarp, ka šī zivs tomēr nav kaitīga mūsu veselībai.
Reaģējot uz pastiprināto sabiedrības interesi, Pārtikas un veterinārais dienests lielveikalā iegādāto Norvēģijas zivju audzētavas atdzesēto lasi nodod laboratorijā testēšanai.

Liela daļa testēšanas rezultātu, ir zināma.

PVD pārstāvis Andris Vaiders skaidro, ka neviena no pārbaudītajām 84 vielām, tostarp smagie metāli, antibiotikas, pesticīdi, no dioksīniem atšķirīgie polihlorbifenili nepārsniedz atļauto maksimālo pieļaujamo normu.

Laša testēšana izmaksājusi vairāk nekā 1300 eiro. Vēl tiek gaidīti rezultāti par dioksīniem. Tie būšot zināmi tuvākajās dienās. PVD pārstāvis gan piebilst, ka dioksīnu norma, visticamāk, nebūs pārsniegta, ja reiz visas citas vielas neesot pat tuvu maksimāli pieļaujamām normām.

Ja nu tomēr, tad informācija būs jāievieto Ātrās brīdināšanas sistēmā un to uzzinās visas Eiropas valstis.

Bez Tabu aptuveni mazāk nekā pirms mēneša ziņoja, ka franču žurnālisti atklājuši faktus, ka Norvēģijas lašu fermās audzētās zivis esot pilnas ar ķimikālijām un ir viens no toksiskākajiem produktiem pasaulē.

Foto

Video

TOP komentāri

 • vija
  +8 +7 -1

  vija

  Šodien norvēģu TV (NRK) bija sižets, ka lielākais lašu audzētājs Leroy pieķerts viltojam datus par lašu utīm- tās dzīvus lašus sāk ēst no galvas un leju.... nebrīnīšos, ka arī pārbaužu dati par dioksīniem u.c. indēm būs viltoti... Vietējie norvēģi, kuri domā, ko ēd, lašus nepērk.
  Raksts te:
  nrk.no/trondelag/oppdrettsgigant-brente-lakselusdokumenter-1.13232497
 • brigadieris
 • hartijs
  +8 +7 -1

  hartijs

  Nez nu cik tad samaksāja! Nekad neticēšu! Mākslīgi audzēts ir un paliek tāds.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl