Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

12 komentāri

Pircēji “Maxima” veikalos novērojuši nogulsnes minerālūdens “Vittel” pudelēs. Tās tiek raksturotas kā “balti, plastmasīgi graudiņi”, un Bez Tabu skatītāja stāsta, ka nogulsnes pamanītas jau senāk. “Maxima” pārstāvju viedoklis – nogulsnes nav bīstamas cilvēku veselībai, bet speciāliste uzskata, ka ūdens pudelē šādiem kristāliem būt nevajadzētu.

“Maxima” veikalos tieši šobrīd minerālūdenim “Vittel” ir akcijas cena, un nogulsnes novērojamas visās plauktā esošajās pudelēs. Mazas, baltas, peldošas daļiņas, kas uzkrājušās pudeles dibenā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vittel” ūdenim, kas iegūts Francijas kalnu dzīlēs, ir pārstāvniecība Latvijā. Izrādās, ka veikalu tīkls “Maxima” “Vittel” ūdeni neiegādājas no oficiālā izplatītāja, tāpēc par kvalitāti zīmola pārstāvji neatbild.

“Vittel” Francijas ražotnes pārstāvji skaidro, ka nogulsnes esot dabīga parādība, un cilvēku veselībai kaitējumu neradot.

Viedokļi dalās

“Maxima Latvija” šo minerālūdeni iegādājas no piegādātāja Francijā, saņemot sūdzību par ūdens kvalitāti, “Maxima” sazinājās gan ar piegādātāju, gan ar pašu produkta ražotāju.

Zane Udrase

Zane Udrase
“Maxima Latvija” komunikācijas speciāliste

Šādi kristāli var veidoties temperatūru izmaiņu rezultātā, šie minerāli kristalizējas, līdz ar to var šķist, ka ir izveidojušās nogulsnes.

Preces derīguma termiņš beidzas septembrī, tāpēc arī tiek piedāvāta akcijas cena. Zinātniskā institūta ”BIOR” Pārtikas un vides izmeklējumu laboratorijas Elementanalīzes nodaļas vadītāja gan uzskata, ka ūdens pudelē šādiem kristāliem būt nevajadzētu.

Kristīna Tihomirova

Kristīna Tihomirova
Elementanalīzes nodaļas vadītāja

Tad ražotājam ir jānorāda uz etiķetes, ka ūdens satur tādus un tādus kristālus, tādas vielas kristālus. Ja ražotājs nenorāda, ka tā ir jābūt, tad tā nav jābūt.

Visticamāk, nogulsnes radušās, derīguma termiņam tuvojoties beigām, vai arī ūdens glabāšanas apstākļi nav bijuši piemēroti. Gaisā ir dažādas gāzes, putekļi, baktērijas, cilvēkiem šī vide nav kaitīga, bet, vielām mijiedarbojoties ar ūdeni, notiek dažādi ķīmiski un bioloģiski procesi.

Eksperte iesaka ūdeni izdzert dienas laikā pēc pudeles atvēršanas, un vienmēr pievērst uzmanību derīguma termiņam. Protams, jāaplūko pudele, ja ir redzams, ka tajā kaut kas peld, un derīguma termiņš vēl nav beidzies, tad to labāk neiegādāties.

Tika veiktas pārbaudes

Paraugi tika nodoti LU Ķīmijas fakultātes Fizikālās ķīmijas katedras vadītājam Andrim Actiņam, kurš no sākuma pieļāva iespēju, ka nogulsnes varētu būt māls vai smiltis.

Izrādās, ka šīs nogulsnes ir kalcija karbonāts – (CaCO3) balta, kristāliska viela. Tas ir plaši sastopams dabā, kaļķakmens un dolomīta veidā. Profesors uzskata, ka tas radies dabīgi, no pazemes ūdeņiem.

“Tas nepasliktina ūdens īpašības, kalcija hidrogēnkarbonāts pazemes ūdeņos visos ir, tad, kad to vāra, tas izgulsnējas tējkannās, arī stāvot tas var radīt duļķainumu,” LU ķīmijas fakultātes profesors Andris Actiņš!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl