Jelgavniece mazuļu biezenī atrod tārpu! Ražotājs Slovākijā uz sūdzību nereaģē

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

7 komentāri

Jelgavniece Liene ir deviņus mēnešus vecas meitiņas mamma. Lai nebūtu daudz laika jāpavada pie plīts, gatavojot maltīti, viņa iegādājusies mazuļu biezeni, taču, to atverot, sagaidījis nepatīkams pārsteigums!

Liene devusies uz veikalu, lai iegādātos mazuļu pārtiku. Sākot maltīti, viņa ieraudzījusi dārzeņu un vistas gaļas biezenī tārpu. Sieviete pamanījusi tārpu baltā krāsā, aptuveni vienu centimetru garu un bez jebkādām dzīvības pazīmēm. Nekavējoties pārstājusi barot mazuli un sākusi pētīt burciņas saturu.

Liene
Atradusi mazuļu pārtikā tārpu

“Derīguma termiņš bija kārtībā. Iespējams, ka ražošanas procesā kaut kas tur bija iekritis. Jo tā pārtika ir smalcināta, blenderēta, un tas tārps jau bija vesels. Un viņš jau bija iekšā, nevis pie vāciņa. Sākumā izmetu ārā, bet pēc tam apdomājos un aiznesu uz veikalu. Tad man tur atmaksāja naudu, atdevu čeku, devos mājās.”

Lai gan Liene par nepatīkamo atradumu pastāstījusi veikala darbiniecei, liels bijis pārsteigums, kad pēc pāris dienām tas pats produkts joprojām bija pieejams veikala plauktā, turklāt ar atlaidēm!

“Maxima Latvija” pārstāve Liene Dupate-Ugule stāsta, ka par konkrēto produktu sūdzība saņemta pirmo reizi. Informācija nekavējoties saņemta no Jelgavas veikala, un jau tuvākajā laikā sākts darbs pie problēmas skaidrošanas un risināšanas.

Tik tiešām – mazuļu pārtika no plauktiem nav pazudusi. Arī mēs tiekam pie biezeņa burciņas un kārtīgi izpētām tās saturu. Šoreiz nevēlamus kustoņus biezenī neatrodam. Arī Pārtikas un veterinārais dienests jau veicis pārbaudi.

Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča
PVD Pārtikas uzraudzības departamenta pārstāve

“Dienests nekavējoties veica pārbaudi, noskaidroja, cik ir minētās partijas produktu veikalā, tika pārbaudītas, uz vietas atvērtas burciņas, un pārbaudīts, vai vizuāli var redzēt piesārņojumu. Piesārņojums netika konstatēts. Šobrīd darbs norit, tāpēc ka, protams, ka lielveikala ķēdei ir jāapzina šīs konkrētās partijas, kuru tirdzniecība ir jāaptur.”

Liene produktu “Ovko” ražotājam Slovākijā uzrakstījusi vēstuli, taču atbildi nav saņēmusi. Arī uz “Maxima” un “Bez Tabu” centieniem sazināties neviens nereaģē! Sieviete nolēmusi vairs nekad neiegādāties konkrētā ražotāja produktus, jo uzskata, ka tajā nedrīkstētu atrasties tārpi vai citi nepatīkami pārsteigumi.

Tā kā radušās aizdomas, ka tārps pārtikā nokļuvis tieši ražošanas procesa laikā, PVD sola sazināties gan ar izgatavotāju, gan Slovākijas pārtikas kontroles dienestu, lai aicinātu veikt pārbaudi uzņēmumā. Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča aicina iedzīvotājus šādos un līdzīgos gadījumos nekavējoties sazināties ar PVD, kā arī atsūtīt pārtikas produkta fotogrāfijas, tā palīdzot inspektoriem veikt pārbaudi.