Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Gruzijas pilsonis Latvijā uzturas jau 4 gadus, viņš ir precējies ar Latvijas pilsoni un viņam ir termiņuzturēšanās atļauja. Kā ārzemnieks, katru gadu iegādājas ceļojuma apdrošināšanas polisi, lai vismaz par neatliekamo medicīnisko palīdzību nebūtu pašam jāmaksā.

Kad viņam uz ielas uzbrucis kāds vīrietis, kas, visticamāk, bijis narkotisko vielu reibumā un salauzis žokļa kaulu, domājis, liks lietā polisi, izmantojot Latvijas mediķu palīdzību, taču beidzies ar to, ka pats joprojām runā ar grūtībām, nespēj normāli ēst un kustināt žokli, taču viņa paziņa nespēj klusēt.

Viņa bijusi kopā ar Gruzijas pilsoni, kad viņš ieradies

Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā. sieviete bijusi ļoti pārsteigta, ka daktere vispirms vīrieti kārtīgi nopratinājusi, vaicājot, cik ilgi uzturas Latvijā, kāpēc, ko šeit dara un tikai pēc tam pavaicājusi, kas sāp un, kas atgadījies. Otrs pārsteigums, kad pēc rentgena veikšanas noskaidrojās, ka žokļa kauls tiešām lauzts, paziņojusi, ka ir jāsamaksā 480 eiro par operāciju.

Pacients sacījis, ka tādas naudas nav, bet ir ceļojuma apdrošināšana, taču daktere bijusi nepiekāpīga un pieprasījusi, lai vispirms apdrošinātājs uzraksta garantijas vēstuli, ka segs operācijas izmaksas un tikai tad veiks operāciju.

Iestādes virsārste atzīst, ka Gruzijas pilsonim operācija noteikti ir vajadzīga, turklāt steidzami, taču tā nav bijusi neatliekama. Neatliekamā pirmā medicīniskā palīdzība būtu, ja ir draudi dzīvībai, asiņošana, svešķermenis elpceļos.

Ja pirmā neatliekamā medicīniska palīdzība tiekot sniegta Latvijas pilsoņiem vai ārvalstniekiem, kam ir termiņa uzturēšanās atļauja, izmaksas sedz valsts. tikai tad izraksta rēķinu, ar kuru pacients vēršas pie apdrošinātāja.
Apdrošinātājs garantijas vēstuli gan nav ar mieru rakstīt, jo tādas prakses neesot. Parasti ārsti sniedzot neatliekamo palīdzību, tikai tad izraksta rēķinu, neprasot garantijas vēstules.

Vai segs medicīnas izmaksas, izvērtējot 30 kalendāro dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas, neatkarīgi, vai tas būtu par pirmo neatliekamo palīdzību, steidzamu vai plānveida operāciju.

Cietušā gruzīna paziņa raizējas, ja apdrošinātājs nesegs operācijas izmaksas, jo līgumā esot punkti, kālab tiesīgs atteikt, vīrietis pustūkstoti eiro nevarēšot samaksāt un būšot spiests dzīvot ar lauztu žokli.

Starp citu, zobārstniecības un žokļu ķirurģijas milzu izmaksas nav tikai ārzemnieku problēma un sāpe vien. Arī pašu tautiete Londa ziņo, kad ar neciešamām zobu sāpēm devusies uz Dzirciema ielu, to pašu stāstā minēto Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centru, un palikusi ar muti vaļā, kad reģistratūrā uzzinājusi, cik izmaksā zoba izraušana. viņa raidījumam Bez Tabu raksta:

Man pateica, ka par zoba raušanu būs jāmaksā sākot no 80 eiro. Kad uzdevu jautājumu, vai būs iespēja samaksāt ar pēcapmaksu, atbilde bija noraidoša, jāmaksā viss uzreiz! Rezultātā zoba raušana man izmaksāja 130 eiro. Naudu aizdeva draudzene. Ko darīt cilvēkam, kam nav tādas naudas? Zobu sāpes ir ļoti, ļoti nepatīkamas to zinās jebkurš, kam sāpējis zobs. Vai tiešām dzīvojam valstī kur tev atsaka palīdzību, jo tev nav ko samaksāt?

Man pateica, ka par zoba raušanu būs jāmaksā sākot no 80 eiro. Kad uzdevu jautājumu, vai būs iespēja samaksāt ar pēcapmaksu, atbilde bija noraidoša, jāmaksā viss uzreiz! Rezultātā zoba raušana man izmaksāja 130 eiro. Naudu aizdeva draudzene. Ko darīt cilvēkam, kam nav tādas naudas? Zobu sāpes ir ļoti, ļoti nepatīkamas to zinās jebkurš, kam sāpējis zobs. Vai tiešām dzīvojam valstī kur tev atsaka palīdzību, jo tev nav ko samaksāt?

Stradiņu slimnīcas pārstāve mierina, ka tik traki nav, ja pacients ar neciešamām zobu sāpēm un sastrutojumu jau nokļūst slimnīcā, tad gan zoba raušanas izmaksas nodokļu maksātājiem tomēr tiekot segtas no valsts kases.

Foto

TOP komentāri

 • fakts
 • Kristīne
  +1 +1 0

  Kristīne

  Un kā lai cilvēks pierāda, ka ir tās neciešamās sāpes?...
  Jebkurai rīcībai ir bumeranga efekts jeb ko sēsi to pļausi, konkrētie mediķi to vel nezina, kad uzzinās var būt par vēlu. Katram no tiem "gudrīšiem" novēlu pabūt to pacientu situācijās kurās viņi ir atteikuši pacientam palīdzību, ar tādu pašu gala iznākumu kā tam nabaga cilvēkam kuram nākas ciest mediķu neizdarības dēļ.
 • Mazā
  +1 +1 0

  Mazā

  Stamatologiskaus centrs vispār ir nekauņas..Man bija situācija, ka pēc četru gudrības zobus izkraušanas saka sāpēt zobs, kurš bija blakus izrautam gudrības zobam. aizbraucu uz konsultaciju Dzirciema iela, un man pateica, ka jāmaksā 300 eur, lai izārstētu zobu, jo jātīra esot zobu kanāli. Mani izbrīnīja tas ka ārsts neuzstaisija Rentgenu, lai vispār uzzinātu vai ir iekaisusi nervi. Konsultējoties ar citu zobārstniecība,izrādījās ka zobs saka sāpēt jo zobu vairs nekas nespiež un viņam ir briva vieta kur izplesties. tāpēc arī saka sāpēt. Ar stamatologisko centru
  jābūt ļoti uzmanīgiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl