Izvairies no blēžiem! Izrādās, pērkot saldētas zivis, pusi maksājam par ledu

4 komentāri

Raidījuma Bez Tabu skatītāja Elvīra iegādājusies saldēto mantija fileju un kārtējo reizi secinājusi, ka pēc atlaidināšanas no kilogramu smagā iepakojuma čiks vien sanāk.

No četriem lieliem filejas gabaliem pāri paliek liels trauks ar ūdeni un viena maza saujiņa sadrupušas zivs, kas garšo pēc ledus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bez Tabu eksperiments ar sasaldētu zivs fileju

Raidījums Bez Tabu veic eksperimentu. Iegādājas sasaldētu zivs fileju. To atlaidina istabas temperatūrā. Uz iepakojuma norādīts, ka kopējais svars ir 1000 gramu, bet zivs neto svars ir 800 gramu. Nosverot izrādās, ka vairāk nekā 400 gramu ir ūdens, bet no pašas zivs filejas palikuši vien 526 grami.

Ražotājs taisnojas, ka uz iepakojuma norāda nevis zivs tīrsvaru, kāds paliek, zivi atlaidinot, bet gan svaru, kāds ir, noņemot ledus glazūru.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis gan skaidro, ka Eiropas Parlamenta un Padomes Regula par pārtikas produktu informācijas sniegšanu patērētajam nosaka, ka uz produkta iepakojuma jānorāda sausais tīrsvars, nevis pēc ledus glazūras noņemšanas.

Tam piekrīt arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvji. Jau sen neesot veikuši sasaldēto produktu svara atbilstības kontroli, taču esot ieplānojuši papildu līdzekļus, lai pēc Jaunā gada uzsāktu vērienīgu pārbaudi, vai svars atbilst marķējumā norādītajam.

Foto

TOP komentāri

 • jap
 • Andris
  +1 +1 0

  Andris

  Zivis, cūkgaļa, vistas gaļa u.c. produkti katrs paši par sevi satur ūdeni. Zivī ūdens daudzums svārstās no 50-85%.. Mintaja (Theragra chalcogramma) ir zivs ar mazu tauku saturu, tadēļ arī satur vairāk ūdens. Protams, to atlaidinot, izspiežot un vēl nosusinot ar papīru (kas bija redzems sižetā), tiks izspiesta visa sula. Nedaudz vajag pamācīties par ūdens fizikālajām īpašībām.
  Starpcitu visur ir ūdens.. Arī pērkot gurķi 98% patērētājs maksā par ūdeni, ne?
 • iks
  +1 +1 0

  iks

  ledus glazūra...jāsmejas.saldēta zivs ir saldēta zivs un pie atlaidināšanas var iztecēt zivs gaļas sula ,bet tie varētu būt 20 grami.tas pats stāsts ie ar aknām un saldētu vistu un citu sladētu gaļu .cilvēki maksā par ūdeni un tā ir visvienkāršākā šmaukšana.L
  idzīgi ir ar vārītām bietēm iepakojumā ,kur izņemot bietes ,iztek pusglāze sulas ,kaut bietes novārot un nomizojot nekāda sula neiztek vairs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl