Interneta lietotājus pārsteidz sludinājums par “piecīti” iegādāties armijas pārtikas pakas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Interneta lietotājus pārsteidzis Liepājas “facebook.com” sludinājumu lapā ievietotais paziņojums, kurā par pieciem eiro piedāvā iegādāties armijas pārtikas pakas.

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājusies liepājniece, kura atsūtījusi sludinājuma foto un vēlas noskaidrot, vai šādas pakas ir atļauts pārdot.

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Sludinājumā nav norādīts, kas īsti pakās ir iekšā. Taču fotogrāfija apliecina, ka pieejamas vismaz sešas pārtikas pakas. Fotogrāfiju uzlūkojis arī Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības pārstāvis majors Imants Freibergs, kurš atzīst, ka vizuālais izskats ir identisks tām, kuras saņem Latvijas karavīri.

Latvijas karavīriem piedāvā dažāda veida paciņas. Visās no tām ir pamatēdiens, piemēram, rīsi ar gaļu, rieksti vai žāvēti augļi, kāds našķis, ievārījums vai medus, kā arī kafija un tēja.

Majors stāsta, ka, iespējams, sludinājumu autors ir karavīrs, kurš pie paciņām ticis mācību laikā, taču izvēlējies ieturēties ar savu līdzi paņemto maltīti, tāpēc šīs paciņas ir nonākušas pie viņa. Ko ar pārtikas pakām darīt? Tas paliek pašu karavīru ziņā. Tomēr šo konkrēto gadījumu izmeklēšot Militārā policija, lai noskaidrotu, kā persona pie pakām tikusi.