Griķu bums veikalos: pircēji jūtas apkrāpti par griķu augstajām cenām

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

11 komentāri

Drīz pēc Ministru prezidenta paziņojuma, iedzīvotāji visā Latvijā steidza uz lielveikaliem papildināt pārtikas un pirmās nepieciešamības preču krājumus. “Bez Tabu” skatītāju gan šokēja griķu un rīsu cenas veikalos Rīgā.

Jānis
jūtas apkrāpts

Aktuālais par to, ka ”Maxima” griķi šobrīd maksā – ”Valdo” 8x125g – 3,38 eiro. Bet ”Elvi” tie maksā 2,50 eiro. Savukārt rīsi ”Valdo” maksā 2,15 eiro. ”Elvi” tie maksā 1,79 eiro, ja nemaldos. Respektīvi, ”Maxima” esot pacēlusi cenu šiem te krīzes produktiem. Man liekas, ka ļoti nekorekti un par to vajadzētu bļaut uzreiz.

”Elvi” veikalā Teikas mikrorajonā ”Valdo” produkcijas griķi pieejami gan četru, gan arī astoņu paciņu iepakojumā. Cena – 2,59 eiro. Veikalā ”Mego” Purvciemā meklēto ”Valdo” griķu nav, taču atrodam beramo griķu iepakojumu – cena ir 2,39 eiro. Veikalā ”Rimi” Purvciemā ”Valdo” griķu vairs nav, bet ir palikusi cenu zīmīte – 3,39 eiro.

Veikalā “Maxima”, kas atrodas iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole”, griķu stends ir gandrīz iztīrīts – palikušas vien dažas paciņas griķu. Ja runājam konkrēti par “Valdo” produkciju, tad šeit 4x125g iepakojums maksā 1,65 eiro. Divas reizes lielāka paka maksā 3,38 eiro.

pircēja, kura zina cenas

Cena bija 1,29 eiro. Astoņi iepakojumi pa 100 [125] gramiem.

Bez Tabu: Vai tagad redzējāt cenu?

Nē!

Bez Tabu: 3,38 eiro.

Ko tu?! Ko tad tā?

Veikalu tīkla “Maxima” pārstāve gan norāda, ka griķu cena veikalos ir zema, taču tieši ”Valdo” griķi kļuvuši dārgāki.

Liene Dupate-Ugule
veikalu tīkla “Maxima” pārstāve

”Valdo” sakarā mums ir pārrunas par labāko cenu klientiem, tās sākās jau pagājušā gada rudenī. Viņi vērsās pie mums, paceļot cenu, to skaidrojot ar sliktu ražu. Mēs, tā kā esam par klientu interesēm, pusgada garumā veicām šīs te sarunas, lai ietu uz kompromisu un maksimāli maz šo te cenu celtu, un būtu izdevīga cena plauktā. Viņi tomēr ir pastāvējuši uz to, ka ir bijusi slikta raža un ir pamatojums tam, lai celtu cenu. Un attiecīgi tas arī parādās plauktā. Šī iemesla pēc mēs apzinām citas – alternatīvas – iespējas, citiem griķu ražotājiem, lai nodrošinātu šo te zemo cenu mūsu klientiem.

Vai tiešām griķu cena uzšāvusies gaisā sliktās ražas dēļ, vai arī tomēr uzņēmums saskatījis peļņas iespējas koronavīrusa pandēmijas laikā, to jautājām ”Valdo” produkcijas ražotājam SIA ”Voldemārs”.

Danuta Valpētere
SIA “Voldemārs” valdes locekle

Mūsu uzņēmuma izejvielu iepirkumi tiek slēgti vēl rudenī, kuros parasti iepirkuma cena tiek noteikta uz ilgāku laiku, pat līdz 6 mēnešiem vai ilgāk. Mūsu uzņēmums nav palielinājis cenas, lai jebkādā veidā pelnītu uz pandēmijas situācijas rēķina. Saskaņā ar Komerclikumu mūsu uzņēmums nevar ne noteikt cenas veikalos, nedz arī tās iespaidot, lai tās samazinātu vai paaugstinātu.

Veikalnieki gan mierina pircējus, sakot, ka noliktavās pārtikas esot gana, tostarp arī griķu pakas.