Burgeru skandāls! Kurjeri neatļauti piegādā “McDonald’s” ēdienu! Bažas par sanitāro prasību ignorēšanu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

7 komentāri

Izveidota jauna interneta vietne “Est.lv”, kurā iespējams pasūtīt ēdienus no dažādām ēstuvēm, kurus piegādā kurjers. Piegādā arī populārā ātrās ēdināšanas restorāna “McDonald’s” produkciju. Tam, kā apgalvo ēstuvju ķēdes pārstāvji, atļauja nav dota. Pastāv bažas par to, ka kurjeri, kuri piegādā ēdienu, strādā bez sanitārajām grāmatiņām un ka ēdiena kvalitāte piegādes procesā varētu ciest.

Starp daudziem “Est.lv” piegādes piedāvājumiem ir arī “McDonald’s” ēdieni. Bez Tabu rīcībā nonākusi kurjeru firmas darbinieku sarakstes fragments, kurā priekšniecība sniedz instrukcijas kurjeriem: “Saņemot pasūtījumu, braucam uz “Maķīti”. Pērkam kā parasts klients, bez “Est.lv” somām. Tad vedam klientam. No klienta 5 eiro par piegādi.”

Uz to kāds darbinieks atbild: “Vau! “McDonald’s” taču ir pret šo lietu. Tas ir vēsturisks notikums! Līdz šim taču “maķi” nevarēja pasūtīt uz mājām!”

Preču zīmes izmantošana – neatļauta

Arī “McDonald’s” mārketinga direktore Baltijas valstīs Baiba Zaķe apstiprina, – piegādes pakalpojumu “McDonald’s” nepiedāvā, nevienam to nav atļāvis veikt. Bažījas par to, ka piegādes laikā ēdiens varētu zaudēt kvalitāti.

Baiba Zaķe
“McDonald’s” pārstāve

Mēs esam vienīgie, kuri varam dot atļauju mūsu [McDonald’s] preču zīmes intelektuālā īpašuma lietošanai. Tas attiecas arī uz mūsu produktu pārdošanu, pārpārdošanu.

Jāpiebilst, ka neesam saņēmuši nevienu oficiālu pieprasījumu piegādes pakalpojumam. Neesam devuši atļauju nevienam uzņēmumam lietot preču zīmi, veikt mūsu maltīšu piegādi uz mājām.

B. Zaķe piebilst, ka “McDonald’s” sazinājies ar “Est.lv” un aizrādījis par negodīgo komercpraksi. Neizslēdz iespēju vērsties tiesā, ja tā netiks pārtraukta.

“Est.lv” darboņi gan atjautīgi cenšas izvairīties no nepatikšanām – mājaslapā nelieto “McDonald’s” preču zīmi, logotipu; ēdienus tirgo ar nosaukumu “Maķītis-Makdak”. Tomēr Bez Tabu veiktajā kontrolpirkumā atklājas, ka piegādā tieši “McDonald’s” ēdienu.

Kurjers darījumu apliecinošu dokumentu (čeku) izsniedz vien pēc pieprasījuma, ir problēmas ar atlikuma izdošanu. Tāpat piegādātā maltīte ir padzisusi, jo piegādāta stundu pēc iegādes restorānā.

“McDonald’s” pārstāve B. Zaķe norāda, ka tieši ilgais piegādes process un neatbilstošie apstākļi ir iemesls, kāpēc pagaidām uzņēmums nav devis akceptu piegādei.

Ar Bez Tabu sazinās puisis, kurš pavisam īsu laiku piegādājis ēdienus. Viņš stāsta, ka “pirmajā dienā man prasīja, vai ir sanitārā grāmatiņa. Man bija beigusies. Teica: “Ai, labi, nekas.” Es kebabus, picas piegādāju.

Arī no burgerēstuvēm. Tur tiek pieņemti darbinieki, kuriem ir automašīna un B kategorijas apliecība. Ir vai nav sanitārā grāmatiņa. Es zinu, ka trijiem kurjeriem ir sanitārā grāmatiņa, bet zinu, ka pusei arī nav”.

PVD veiks pārbaudes

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča teic, ka “kurjeram ir jābūt personas medicīniskai grāmatiņai. To nosaka likumdošana. Tas ir viennozīmīgi.

Produkti jāpārvadā droši. Proti, tiem jābūt attiecīgi iesaiņotiem. Konteineriem un transportlīdzekļiem jābūt tīriem un nepieciešamības gadījumā jānodrošina pārtikas produktu un ēdienu temperatūra”.

PVD pārstāve sola, ka tuvākajā laikā uzņēmumā tiks veiktas pārbaudes.

“Est.lv” vadība nevēlas komentēt komercpraksi kameras objektīvā. Aizkadrā uzrāda viena kurjera sanitārās grāmatiņas kopiju, tomēr nepārliecina, ka tās ir visiem kurjeriem.

Komentējot pārmetumus par “McDonald’s” preču zīmes neatļautu lietošanu, ēdienu nogādāšanu, “Est.lv” pārstāve teic, ka “viņi, “McDonald’s”, mums ieteica, ko mums vajag izlabot, lai turpinātu pārdot preces. Mums pat pateica paldies, ka palīdzam veicināt viņu biznesu”.

7 komentāri