Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Bijušais Valsts policijas priekšnieks Juris Rekšņa aizraujas ar sēņošanu un pat mēģinājis bekas iestādīt. Tās varot audzēt arī piemājas dārzā.

Raidījuma Bez Tabu žurnālistiem paveicas un izdodas sastapt mājās bijušo Valsts policijas priekšnieku, ģenerāli un uzņēmēju Juri Rekšņu, jo viņš ir kaislīgs sēņotājs un katru brīvo brīdi pavada mežā.

Pats smej, ja sieva, sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Rekšņa, pret viņa vaļasprieku sāks aktīvāk iebilst, kļūs par makšķernieku vai mednieku, tad nebūs mājās visu gadu, ne tikai sēņu sezonā vien.

Jurim garšo visas sēnes, taču pats tās negatavo. Tas ir sievas uzdevums. Savukārt Ieva nedodas vis uz mežu sēņot (bijusi vien pāris reizes), bet vien tīra un gatavo. Zina neskaitāmās receptes, kā sēnes pagatavot, tostarp sālīt, konservēt un marinēt.

Atšķirībā no Jura Rekšņas daudziem sēnes garšo, bet tracina staigāšana pa mežu un purviem. Gadās, ka esi nobridies pa mežu, piekusis, bet grozs tukšs un nav vairs arī prieka par svaigo gaisu… Izrādās, iespējami varianti jeb veidi, kā meža sēnes stādīt arī dārzā.

Kā to darīt, stāsta un rāda Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele.

Ja pie mājas aug ozoli, tad vislabāk stādīt sēnes, kas aug ozolu mežos. Tās, kas aug skujkoku mežos, neaugs, ja ir lapu koki un otrādi.

Ir vairāki veidi, kā sēnes stādīt piemājas dārzā vai pagalmā. Var tās vienkārši sasmalcināt un izkaisīt mitrā augsnē, bet tā ir mazāk efektīvā metode, jau cerīgāka- sagriež mazos gabaliņos, liek traukā ar ūdeni, kuram pievienots cukurs vai raugs, ļauj uzrūgt, tad šķidrumu lej nedaudz uzvagotā augsnē.

Svarīgi ir regulāri aplaistīt, vasarā pat katru dienu. Pēc pāris gadiem var cerēt, ka izaugs. Esot zināmi gadījumi, ka sēnes, tostarp baravikas, mājas dārzā arī izaugot.

Arī Juris Rekšņa mēģinājis sēnes pat iestādīt. Tiesa gan, nevis mājas pagalmā, bet gan mežmalā. Smej, stādījis vienas, bet tai vietā izaugušas pavisam citas.

Pats savā pagalmā gan negribot stādīt, jo tad izpaliek sēņošanas prieks, kāds varot būt vien mežā. Pretēji vairumam sēņotāju, pat nepriecājas, ka mežā beku ir pārāk daudz. Azartiskāk esot tās sameklēt.

Foto

TOP komentāri

 • Egīls Mūrnieks
  0 0 0

  Egīls Mūrnieks

  Nu pareizais koks vēl jāatrod, mājās ir ābeles, ceriņi, vīnogas, avenes, jāņogas, ērkšķogas, upenes un skujeņi kaut kādi, ta, ka selekcijas iespējas man ir :D :D :D
 • Baiba Tirziņa
 • Egīls Mūrnieks
  0 0 0

  Egīls Mūrnieks

  Kad pat tas neaug šogad :D Ev, būtu sižets kā no uzlējuma zem ābeles mēģinu audzēt :D :D :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl