Augļus mazgā publiskajā tualetē! Kafejnīca Daugavpilī ignorē higiēnas prasības

5 komentāri

Tirdzniecības parkā Solo Daugavpilī vienā no kafejnīcām, kurā pasniedz svaigi spiestas augļu sulas, augļus mazgā tirdzniecības centra publiskajā tualetē, ziņo Daugavpils iedzīvotāja.

“Es nesaprotu, kā var pārdot sulu, ja augļus un traukus mazgā tualetes izlietnē? Es zinu, ka kafejnīcai ūdensvada nav. Esmu redzējusi savām acīm, kā nes apelsīnus uz tualeti.

Tirdzniecības centrā strādā pazīstami cilvēki, tāpēc es tur biju agri un redzēju. Es biju pārsteigta, ka ienes tualetē. Ko ar tiem tur darīja? Vienkārši tāpat aiznesa? Es domāju, ka mazgāja. Esmu redzējusi arī, kā krūzītes nes,” ar redzēto dalās daugavpiliete Olga.

Ja tā izrādītos taisnība, kā atzīst Bez Tabu uzrunātie daugavpilieši, viņi kafejnīcai Fresh’Ka ietu ar līkumu.
Pārtikas un veterinārajā dienestā skaidro, ka šāda rīcība ir rupjš higiēnas prasību pārkāpums.

Marita Siksaliete, PVD pārstāve

Tas nav pieļaujami. Ir jāmazgā vietā, kur ir tekošs ūdens sabiedriskās ēdināšanas telpās, kur nav piekļuves cilvēkiem no malas, piemēram, tirdzniecības centra apmeklētājiem. Par tualeti nevar būt ne runas. Mēs mājās traukus un augļus tualetē taču nemazgājam.

Reaģējot uz sūdzībām par kafejnīcu, pēdējo gadu laikā PVD objektā veicis pārbaudes vairākkārt. Vēl pērn pārbaudes laikā inspektori konstatēja, ka kafejnīca traukus mazgā apmeklētājiem paredzētā tualetē, kas nav ne higiēniski, ne droši, tādēļ kafejnīca saņēma aizrādījumu un dienests uzdeva pārkāpumu novērst.

Tolaik naudas sods nesekoja, iztika vien ar brīdinājumu ar nosacījumu, ka problēmu novērsīs – ievilks ūdensvadu.

Atkārtotā pārbaudē, kas notika šā gada sākumā, dienests konstatēja, ka kafejnīca problēmu nav novērsusi, proti, ūdensvads nav ievilkts, taču ir to atrisinājusi, vienojoties ar blakus kafejnīcu, ka mazgāšana notiek tur, ievērojot visas higiēnas prasības.

Bez Tabu vīzītē blakus esošajā kafejnīcā skaidro, ka tur netiekot mazgāti higiēnas prasību pārkāpšanā vainotās iestādes trauki un augļi. Tomēr Fresh’Ka vadība un darbinieki noliedz, ka mazgā produktus tualetē.

Pēc Bez Tabu sniegtās informācijas PVD sola atkal veikt pārbaudi, un, ja apstiprināsies, ka abu kafejnīcu sadarbība ir beigusies, uzņēmumam būs jādomā, kā problēmu atrisināt, piemēram, ja nav iespējams nodrošināt higiēnas prasību ievērošanu, būs jāsamazina produktu sortiments.

Foto

TOP komentāri

 • Linda
  +3 +3 0

  Linda

  Vismaz labi, ka mazgā.. Tad jau rokas arī tur nevar mazgāt? sanāk, ka ja tualete tad nenomazgājas? :D
 • Mārtiņš
  +2 +2 0

  Mārtiņš

  Jā, arī rokas mazgāt tualetē nav higiēniski. Pēc tam taču ar tām rokām ir jāņem augļi vai glāze, kura mazgāta higiēniski tīrā virtuves izlietē :D
 • Tamāra
  +2 +2 0

  Tamāra

  Mazgā, mazgā... bet PVD varbūt būtu jau laiks sodīt pamatīgāk? Ja jau cilvēki nesaprot

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl