Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Pirmdiena, 10. augusts

Brencis, Audris, Inuta

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

“Pārtikas kontrole” aktualitātes

"Vai normāli tā maldināt?" Iepako akcijas iepakojumos, kad akcija sen beigusies: pircējs vīlies, iegādājoties saldējumu "Pols"

"Vai normāli tā maldināt?" Iepako akcijas iepakojumos, kad akcija sen beigusies: pircējs vīlies, iegādājoties saldējumu "Pols" 3

Rīdzinieks šā gada maijā iegādājies saldējumu ”Pols”, kas iesaiņots akcijas iepakojumā. Informācija uz iepakojuma vēsta, ka, sakrājot kociņus, iespējams laimēt rotaļlietu. Liels bija saldējuma baudītāja pārsteigums, izlasot uz iepakojuma informāciju par akciju: izrādās, akcija beigusies jau pirms gada, bet vēl lielāku neizpratni raisīja fakts, ka saldējums īpašajā akcijas iepakojumā ievietots jau pēc šīs akcijas beigām, par ko vēsta iepakošanas datums. Pircējs uzskata, ka saldējuma ražotājs “Food Union” maldina pircējus.

Pircējs jūtas maldināts! Picērijas mājaslapā picas izmēri norādīti collās, bet realitātē ir centimetros

Pircējs jūtas maldināts! Picērijas mājaslapā picas izmēri norādīti collās, bet realitātē ir centimetros 9

Rīdzinieks Vigo internetā uzdūries picērijas “Moto pica” sortimentam – picas izskatījušās gardas un cenas draudzīgas, tāpēc nolēmis tās pasūtīt. Bijis pārsteigts, ka picu izmēri mājaslapā norādīti nevis centimetros, bet collās. Tomēr nepievērsis tam uzmanību un pasūtījis, viņaprāt, 32 collu picu, cerot, ka kurjers atvedīs lielo picu.

"Pamatotas aizdomas, ka šie uzņēmumi strādā nelegāli." Ārkārtas stāvokļa laikā uzplaukst zemeņu tirgošanas un piegādes bizness

"Pamatotas aizdomas, ka šie uzņēmumi strādā nelegāli." Ārkārtas stāvokļa laikā uzplaukst zemeņu tirgošanas un piegādes bizness 6

Īpaši aktīvi mājās palicējus ārkārtas stāvokļa laikā interneta vidē uzrunā ogu tirgotāji, kas piedāvā iegādāties skaistas, lielas zemenes un piegādāt tās uz mājām. Sociālie tīkli pārplūdināti ar kārdinošām sārto gardumu fotogrāfijām, un tām par godu pašmāju mūziķis Andris Kivičs pat sacerējis dziesmu.

Norāda uz higiēnas pārkāpumiem Daugavpils tirgū

Norāda uz higiēnas pārkāpumiem Daugavpils tirgū 9

Raidījums “Bez Tabu” saņēmis signālu no Daugavpils tirgus apmeklētājiem, kuri ir sašutuši par tur redzēto. Pārdevējas gaļas paviljonā neizmanto cimdus, lai iesaiņotu svaigu gaļu. Tāpat pārdevējas nedezinficē rokas pēc tam, kad rīkojušās ar naudu.

"Tā rīkoties nedrīkst!" Belašu tirgotāji nelikumīgi pieprasa papildu maksu, ja pircējs vēlas norēķināties ar sīknaudu

"Tā rīkoties nedrīkst!" Belašu tirgotāji nelikumīgi pieprasa papildu maksu, ja pircējs vēlas norēķināties ar sīknaudu 8

Rīdziniece Zanda devusies Rīgas Centrāltirgus virzienā, lai iegādātos iecienītos belašus. Ņemot vērā, ka regulāri iepērkas konkrētajā bodītē, sagatavojusi precīzu naudu – 1,20 eiro par diviem belašiem, taču piedzīvojusi pārsteigumu. Pārdevēja lūgusi maksāt komisijas maksu 0,12 eiro apmērā, jo Zanda vēlējusies maksāt ar sīknaudu.

"Maldinoši un mulsinoši!" Populāro "Spilvas" kečupu plastmasas pudelēs neražo Latvijā

"Maldinoši un mulsinoši!" Populāro "Spilvas" kečupu plastmasas pudelēs neražo Latvijā 2

Ciemata “Nākotne” iedzīvotājs Austris Zviedrijā iegādājies kečupu ar nosaukumu “Felix”. Atzīst, ka jau sākotnēji kečupa iepakojums stipri atgādinājis Latvijā nopērkamo “Spilvas” produktu plastmasas pudelē. Atgriežoties Latvijā un salīdzinot abus produktus, secinājis, ka ne tikai iepakojums, bet arī uzturvērtība un garša ir teju identiska.

Ar ko saldinātājs atšķiras no cukura jeb ko labāk lietot uzturā?

Ar ko saldinātājs atšķiras no cukura jeb ko labāk lietot uzturā?

Cukurs vai saldinātājs? Izskats abiem līdzīgs, bet vai garša atšķiras? To “Bez Tabu” pārbauda nelielā eksperimentā, piedāvājot tējas baudītājiem pagaršot tēju, kas saldināta ar cukuru, un tēju, kam saldums no saldinātāja. Paralēli tam satiekamies ar uztura speciālisti, lai uzzinātu, kas tieši ir saldinātājs.

"Agrāk nevarēja tā brīvi tirgot nezināmas izcelsmes gaļu." Cik droši iegādāties medījumu gaļas konservus internetā?

"Agrāk nevarēja tā brīvi tirgot nezināmas izcelsmes gaļu." Cik droši iegādāties medījumu gaļas konservus internetā? 2

“Šādi tagad tirgo meža dzīvnieku gaļu. Mednieks, kurš ved suņiem gaļu, atved arī stirnas par 5 eiro kilogramā, sludinājumu pamanīju portālā draugiem.lv. Parasti jau gan vajag kādu atļauju, pat padomju laikos nevarēja tā brīvi tirgot nezināmas izcelsmes gaļu, varbūt stirna nomirusi vai mašīnas notriekta? Vēlos PVD komentāru,” raidījumam “Bez Tabu” adresētajā vēstulē raksta Mārtiņš.

"Pusdienās regulāri sastopami pārsteigumi!" Rīgas Teikas vidusskolas audzēkņi ziņo par nedienām ar ēdinātāju

"Pusdienās regulāri sastopami pārsteigumi!" Rīgas Teikas vidusskolas audzēkņi ziņo par nedienām ar ēdinātāju 3

“Mūsu skolā ir problēmas ar ēdināšanu (uzņēmuma “Daily” sniegtajiem pakalpojumiem), šīs problēmas tiek it kā risinātas, bet pagaidām bez rezultātiem. Komplekso pusdienu piedāvājumā regulāri sastopami dažādi pārsteigumi: plastmasas plēve, tārpiņi u.c.,” raidījumam “Bez Tabu” ziņo Rīgas Teikas vidusskolas audzēknis.

"Šāda reklāma apdraud bērnu drošību!" Saldumi veļasmašīnā: stends veikalā "Rimi" pārsteidz bērnu vecākus un ārstu

"Šāda reklāma apdraud bērnu drošību!" Saldumi veļasmašīnā: stends veikalā "Rimi" pārsteidz bērnu vecākus un ārstu 6

Lielveikalā “Rimi” Rīgā pircējs ievērojis Lietuvā ražoto “Pergale” saldumu stendu veļas mazgājamās mašīnas izskatā, kurā uzglabā saldumu iepakojumus. Veikala apmeklētājs, būdams maza bērna tēvs, ir neizpratnē par šādu produktu izvietošanu, jo uzskata, ka bērns, ieraugot ko šādu veikalā, mājās arī var meklēt veļasmašīnā vai tās tuvumā konfektes, kas var izrādīties veļas mazgājamās kapsulas. Par šādu produktu reklamēšanu neizpratnē ir arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un bērnu ārste, kura uzsver, ka ik gadu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nogādā līdz 10 bērnu, kuri pagaršojuši veļas mazgājamās kapsulas saturu.