Dzīvokļu īpašnieki vēlas atteikties no pārvaldnieka pakalpojumiem. Pārvaldnieks sper neticamu soli

5 komentāri
Dzīvokļu īpašnieki vēlas atteikties no pārvaldnieka pakalpojumiem. Pārvaldnieks sper neticamu soli

Rīdzinieki Pārdaugavā sašutuši. Tiklīdz nolēmuši atteikties no “Rīgas namu pārvaldnieka” pakalpojumiem, tā pārvaldnieks sācis nodarboties teju vai ar naudas izspiešanu.

Tiklīdz martā “Rīgas namu pārvaldnieks” saņēmis iesniegumu no Kuldīgas ielas nama iedzīvotājiem, ka, sākot ar augustu, viņi grib paši apsaimniekot namu, “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstājis pārskaitīt naudu “Rīga ūdenim”, lai gan nama iemītnieki naudu pārvaldniekam pārskaitījuši. “Rīgas ūdens” dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem atsūtījis rēķinu par 90 eiro.

Īrnieki darījuši zināmus savus iebildumus “Rīgas namu pārvaldniekam”, bet rezultātā saņēmuši vēl vienu rēķinu par vairāk nekā 400 eiro, kas trim mājā esošiem dzīvokļiem esot jāsamaksā.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis nenoliedz, ka nav maksājis “Rīgas ūdenim”, jo mājā skaitoties parāds. Divu dzīvokļu īrnieki, kuri no mitekļiem sen izlikti, pirms sešiem gadiem nav norēķinājušies ar “Rīgas namu pārvaldnieku”.

Desmit tūkstošus eiro lielo parādu piedzenot zvērināti tiesu izpildītāji, taču, kamēr to atgūs, “Rīgas namu pārvaldnieks” nolēmis veikt rēķinu izlīdzināšanu un iegūt naudu no trim esošajiem dzīvokļu īpašniekiem.

Iedzīvotājiem tā vien šķiet, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” strādā pēc dīvaina principa. Ja, piemēram, kāds autovadītājs ir pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, policists to konstatē, grib sodīt, bet nepagūst viņu apturēt, soda nākamo – nevainīgo autovadītāju, un liek viņam maksāt vainīgā autovadītāja vietā. Kāda starpība, kurš to sodu samaksā, jo visi taču ir autovadītāji?!

Rīgas domes pārstāve Ingrīda Mutjanko norāda, kā rīkoties šai gadījumā, regulē dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums un dzīvokļa īpašuma likums.

Ar pārdniekiem bijis jāstrādā savlaicīgi. Ja pārvaldnieks parādu nespēj atgūt, to klasificē kā neatgūstamu, nevis piedzen no  dzīvokļu īpašniekiem.