Dzīvojot zaļi, horeogrāfs Agris Daņiļevičs ticis pie melnas zobu pastas

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Dzīvojot zaļi, horeogrāfs Agris Daņiļevičs ticis pie melnas zobu pastas

Visu šo nedēļu “Bez Tabu” rubrikā “Dzīve bez atkritumiem” piedalās horeogrāfa, deju skolas “Dzirnas” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Agra Daņiļeviča ģimene. Iepriekšējās dienās raidījums “Bez Tabu” viesojās gan pie viņiem mājās, gan deju skolā.

Šoreiz Daņiļeviči dodas iepirkties, un “Bez Tabu” žurnālisti seko līdzi, kā viņiem veicas izaicinājumā praktizēt bez atkritumu jeb “zero waste” videi draudzīgo dzīvesveidu veikalā.

Dodoties iepirkties, Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” horeogrāfam Agrim Daņiļevičam un viņa sievai Singitai, “Dzirnu” direktorei arī šoreiz jāpatur prātā “zero waste” dzīvesveida vēstnešu Arnicānu ģimenes uzdevums. Proti, neizmantot nevienu plastmasas maisiņu!

Agris un Singita noskaidrojuši, ka uzdevumu būs vieglāk izpildīt, ja veiks iepirkumus bez iepakojumu preču veikalā. Līdz šim to nebija praktizējuši. Daņiļeviču pāris atceras arī otro “zero waste” vēstnešu uzdevumu, lietot vien dabīgus telpu uzkopšanas līdzekļus! Secina, ja tos ielej savā traukā, sanāk uz pusi lētāk nekā pirkt jau fasējumā.

Lai saudzētu dabu un nelietotu plastmasas kokteiļu salmiņus, kuri lielos daudzumos uzreiz pēc lietošanas nokļūst apkārtējā vidē, pāris nopērk daudzkārt lietojamos salmiņus no nerūsējošā tērauda.

Agris un Singita gatavi nomainīt arī savas plastmasas zobu birstes pret bambusa birstītēm un līdz šim lietoto zobu pastu vienreizlietojamā plastmasas tūbiņā pret videi draudzīgāku.

Daudz prieka ģimenei sagādā  jaunā zobu pasta, kas ir melnā krāsa. Mazā Emīlija ir pirmā, kas to izmēģina. Rīt uzzināsim, vai Daņiļeviču ģimene būs gatava turpināt bez  atkritumu dzīves veidu arī turpmāk, vai arī ar nedēļu būs gana?