Dziedātāja uzvar tiesā “Latvijas gāzi” un aicina arī citus nepadoties!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

19 komentāri
Dziedātāja uzvar tiesā “Latvijas gāzi” un aicina arī citus nepadoties!

Dziedātāja Indra Lintiņa-Lučka tiesājas ar AS “Latvijas gāze”, kuru pārstāv spēcīgi advokāti. Rezultāts pārsteidzošs. Saskaņā ar tiesas spriedumu skatuves māksliniecei “Latvijas gāzei” vairs nav jāmaksā līgumsods.

Indra Lintiņa-Lučka plašāk pazīstama kā Eduarda Rozenštrauha dziesmu izpildītāja, taču šoreiz grib dalīties nevis ar savu skatuves pieredzi, bet gan uzvaru tiesā pret “Latvijas gāzi.” Unikāls gadījums, kad privātpersona, kas nebūt nav ne grāmatvede, ne finansiste, bet radošas profesijas pārstāve, uzvar tiesā AS “Latvijas gāze”, turklāt bez advokāta.

Domstarpības sākušās 2003. gadā. Tolaik prakse nodot gāzes skaitītāja rādījumus vēl tikai sākusies. Pieredzes nebijis, un kļūdaini uzrādījusi, ka patērējusi krietni lielāku daudzumu nekā faktiski. Rezultātā rēķins par gāzi bijis pusotras Indras mēnešalgas apmērā. Lūgusi pārrēķinu, taču saņēmusi atteikumu. Maksājusi vien par faktiski patērēto gāzes daudzumu, bet AS “Latvijas gāze” pieprasījusi parādu samaksāt un vēl aprēķinājusi līgumsodu un iesniegusi prasību tiesā. Summa bijusi tūkstošos.

Pirmo tiesu Indra zaudēja, to pārsūdzēja un otrajā instancē vairs neizmantoja advokāta pakalpojumus, bet aizstāvēja sevi pati. Rezultāts: līgumsods atcelts, tiesa uzvarēta.

Indra pārsteigta, ka pēc tiesas sprieduma šā gada jūlijā atkal saņēma no AS “Latvijas gāze” paziņojumu, ka tik un tā parādā 160 eiro. “Latvijas gāzes” pārstāve bilst, ka pēdējais maksājums, ko pieprasījuši jūlijā, ir pamatots un gatavi klientei izskaidrot detalizētāk, kāpēc? Savukārt Indra raidījumam “Bez Tabu” uzrāda savus pierādījumus un aprēķinus, ka “Latvijas gāze” no viņas 160 eiro atkal pieprasa nepamatoti. Abas puses nolemj pēc pāris dienām tikties pie apaļā galda un šoreiz domstarpības atrisināt, vēl pirms sēsties tiesas solā.