Diskriminācija? Jelgavā kādā spa centrā bērniem aizliegts atrasties

2 komentāri
Diskriminācija? Jelgavā kādā spa centrā bērniem aizliegts atrasties

Veselības inspekcijā teic – Latvijā nav tādu noteikumu, kas ierobežotu bērnu atrašanos spa centros un pirts zonās. Tikmēr kādā spa centrā Jelgavā ir cita situācija, proti, tur teic, – šis centrs netika atvērts kā “bērnu iestāde”. 

Vecuma ierobežojumi varot būt atrunāti spa centru iekšējajos noteikumos. Minētajā centrā Jelgavā personas, kuras jaunākas par 12 gadiem, nedrīkst atrasties ne tikai spa, bet arī nodarbību zālē.

Bez Tabu dodas skaidrot – kā tad tā? Centrā saka, – vecāki ne vienmēr pieskata savus bērnus, bet tur esot tāds aprīkojums, kuru bērniem nevajadzētu aiztikt.

Foto

“Bijušas situācijas, kas liecina, ka vecāki neuzņemas atbildību par savu bērnu uzvedību, un tad nāk ar pārmetumiem pie mums, ka mēs neesam sagatavojuši vidi bērniem. Taču mēs neesam atvērušies kā bērnu iestāde,” stāsta spa centrā.

Klubā iespējams iegādāties jauniešu abonementu, bērniem, kuri sasnieguši 14 gadu vecumu. Tiesa gan, arī tad nepieciešama vecāku zīme.

Tikmēr bērnu pediatre atzīst – trīs četru gadu vecums ir optimāls, lai bērns sāktu apmeklēt pirts procedūras. Parasti bērni gūst traumas, paslīdot uz slapjas grīdas vai arī pārkarst pārāk augstas temperatūras dēļ. Vecākiem jāseko līdzi, cik ilgi bērns uzturas karstumā.

Video!

2 komentāri