Deputāti gatavi aizliegt smēķēšanu automašīnās, taču paši pīpē īpašās smēķētavās Saeimas namā

6 komentāri
Deputāti gatavi aizliegt smēķēšanu automašīnās, taču paši pīpē īpašās smēķētavās Saeimas namā
Ekrānuzņēmums

Sabiedrībā ar bažām tiek uztverts topošais aizliegums smēķēt spēkratos un darbavietās. Bet kāds uzmanīgs raidījuma Bez Tabu skatītājs vērš mūsu uzmanību uz to, ka Saeimā jau gadiem ilgi ir ierīkotas smēķētavas. Tad nu mums radās jautājums – vai deputāti ir gatavi atteikties no smēķētavām, vai nu tomēr tikai ierobežot pilsoņu smēķēšanu automašīnās.

Deputāts Orlovs Bez Tabu norādīja, ka smēķētava Saeimas sēžu ēkā tika ierīkota jau 2004. gadā un tā izmaksāja vairāk nekā 20 tūkstošus latus – ventilācijai, dīvāniem, krēsliem, televīzijai! Nebūtu prātīgi tagad ”izmest” šo naudu vējā.

Tikmēr Veselības ministrijā cer, ka Saeima atbalstīs aizliegumu smēķēt darbavietās un automašīnās.

Foto

Varētu aizliegt smēķēt privātu auto salonā

Valdība pērnā gada beigās atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto likumprojektu, kas paredz nopietnāk ierobežot tabakas produktu izplatīšanu un nosaka stingrākas prasības ražotājiem.

Sagatavotais likumprojekts paredz aizliegt izplatīt tabakas izstrādājumus ar raksturīgo aromātu, piemēram, augļu vai konfekšu garšu un smaržu, un tabakas izstrādājumus, kuri satur vitamīnus, kofeīnu vai kuru sastāvā ir piedevas, kam nesadedzinātām piemīt kancerogēnas, mutagēnas un reproduktīvai sistēmai toksiskas īpašības.

Video!

6 komentāri