Dabas liegumā nocirsti 1100 koki četru kilometru garumā

9 komentāri

Nepatīkams skats aptuveni četru kilometru garumā paveras ikvienam, kurš dodas Siguldas virzienā. Koki nocirsti dabas lieguma Garkalnes meži teritorijā, kur mājvietu raduši vairāki dabas retumi.

Izrādās, – ciršanas darbi ir saskaņoti un tos ļauj veikt aizsargjoslu likums. Tajā pašā laikā dabas lieguma likums aizliedz nocirstos kokus aizvākt. Vides aizstāvji norāda, ka nogāztus kokus arī var izmantot dažādi putni un kukaiņi. Vecos, nogāztos kokus apdzīvo vairāk dzīvu radību nekā dzīvos, norāda vides aizstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kokus nocirtis uzņēmums Sadales tīkls. Kopumā gar zemi gāzti 1100 koki.

Koku ciršana tika organizēta, lai novērstu bojājumu veidošanos elektrolīnijā, skaidroja uzņēmuma pārstāvis.

Foto

Dabas draugi gan norāda – koku izciršana var kaitēt retām putnu sugām, kas mājo tieši šādos vecos priežu mežos, – pupuķis, meža balodis u.c.

Uz to, ka skats prieku nerada, norāda arī Latvijas Valsts mežu pārstāvis Vilmārs Katkovskis. “Man šķiet, ka te ir sadūrušās sabiedrības intereses, vides intereses un Sadales tīkla intereses,” viņš uzskata.

Video!

TOP komentāri

 • Vilis
  +3 +3 0

  Vilis

  Forši, es ne tikai nevaru dabūt šos kokus malkai, bet man vēl jāpiemaksā ar saviem nodokļiem lai tur sapūtu.
 • Zaļā
  +1 +1 0

  Zaļā

  Lai tuvumā dzīvojoši cilvēki šos nožāģētos kokus ņem sev malkai,būs viņīem labums un sakopta vide,nevis tāds barbarisks skats no ceļa,kāds ir tagad!Kāpēc vienmēr - NEDRĪKST... Stulbums kaut kāds!
 • Vau Vau
  +1 +1 0

  Vau Vau

  Suni rej bet zalo karavaana dodas talaak. Vecpiebalgaa vieteejos zalo kantoris ELLE izdzen no savas zemes te sosejas malaa pudee kokus un par neizmalsato pensionaaru pensijaam veido projektus kur pasi barojas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl