“Cityparks” turpina sodīt autovadītājus veikalu stāvvietās. Arī tad, ja neievēro līnijas

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

3 komentāri
“Cityparks” turpina sodīt autovadītājus veikalu stāvvietās. Arī tad, ja neievēro līnijas

Ne tikai no neapmierinātiem rīdziniekiem “Bez Tabu” saņem ziņojumus, ka, dodoties iepirkties, novietojuši auto stāvvietā, bet, atnākot atpakaļ, soda kvīts jau uz vējstikla. Raidījuma “Bez Tabu” skatītāji ziņo, ka autostāvvietu pakalpojumu sniedzēji kāro pēc mūsu naudas ne tikai Rīgā, bet jau arī ārpus tās.

Anastasija kopā ar tēti devusies iepirkties uz lielveikalu Jelgavā. Iebraukusi autostāvvietā, novietojusi automašīnu, nekavējoties to piereģistrējusi un devusies iepirkties. Atnākot atpakaļ, bijusi pārsteigta, ka aplaimota ar soda kvīti.

SIA “Cityparks Latvia” valdes loceklis Māris Priednieks stāsta, ka šoreiz sods par to, ka automašīna novietota, neievērojot līnijas jeb marķējumu un aizņēmusi divu transportlīdzekļu stāvvietu. Atzīst, ka šis nav vienīgais gadījums, ka kāds saņem sodu, ka lielveikalu stāvvietās neievēro līnijas.

Arī patērētāju tiesību sargi par to jau saņēmuši neapmierinātu klientu ziņojumus, taču norāda, ka šai gadījumā stāvvietas uzņēmums ir tiesīgs piemērot sodu klientiem, ja neievēro līguma nosacījumus, tostarp marķējumus.

Aplūkojot “Cityparks Latvia” fotogrāfijas, kurās fiksēts pārkāpums, Anastasija nevar saskatīt, kur nav ievēroti noteikumi. Līnijas neesot redzamas. Auto novietojis stāvvietā viņas tētis, kurš parasti precīzi ievērojot noteikumus, tostarp līnijas.

Anastasija piekrīt, ka marķējums jāievēro, bet, ko iesākt, ja, piemēram, cita automašīna jau novietota, neievērojot līniju un citu brīvu vietu nav? Arī ziemā, kad ir sniegs, marķējumu grūti saskatīt.

Jau pēc intervijas ar “Bez Tabu” autostāvvietas pakalpojumu sniedzējs tomēr pieņem lēmumu sodu aizstāt ar brīdinājumu, jo atzīst, ka fotogrāfijās tiešām neesot pietiekami labi redzams, ka autovadītājs neesot ievērojis līnijas.  Kontrolieris, kurš sodu piemērojis, gan norādījis, ka dabā tas esot bijis redzams.

 
 
3 komentāri