Cik droši varam lietot gela laku, nenodarot kaitējumu veselībai?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Cik droši varam lietot gela laku, nenodarot kaitējumu veselībai?

Sociālo tīklu lietotāji dalās ar rakstiem, kuros brīdina par gela lakas kaitīgumu: lampu starojums nelabvēlīgi ietekmējot veselību, kā arī gela lakas cienītājām esot risks uzņemt vielas, kas veicina onkoloģiskas un citas nopietnas saslimšanas. Rakstus pamanījusi Starptautiskās manikīra studijas vadītāja, manikīra meistare ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi Olga Zeltiņa un ir sašutusi, jo šodien šāda informācija esot novecojusi un neatbilstot patiesībai.

Manikīra meistare Olga Zeltiņa akcentē, ka gela laka esot drošs produkts un kaitējumu veselībai nenodarot. Globālajā tīmeklī  klejojot novecojusi informācija, un iespējamās veselības problēmas izraisošās vielas jau aizliegts izmantot gela lakās un citos produktos. To apstiprina arī  Veselības inspekcijas pārstāve Maija Rumpetere. Tomēr, kārojot pēc skaistiem nagiem, iesaka ievērot piesardzību. Vislabāk izmantot profesionāļu pakalpojumus.

Tos, kuri gellakas pārklājumu izvēlas veikt mājas apstākļos, Veselības inspekcijas  pārstāve aicina būt īpaši uzmanīgiem: vispirms iepazīties ar norādījumiem lietošanas instrukcijā un apsvērt, vai varēs norādījumus ievērot precīzi.  Svarīgi, lai gela laka šķidrā veidā pat minimāli nesaskaroties ar ādu. Tas varot izraisīt alerģiju. Tādi gadījumi esot zināmi.

Manikīra meistare piebilst, ka ir svarīgi arī noņemt gellaku ne jau mājās ar vates piciņu, bet lūgt profesionāļa palīdzību un skaidro, kālab tā?

Ja kāds ar mākslīgo nagu pārklājumu grib nodarboties mājas apstākļos pats, ieteicams vispirms apmeklēt kursus un iegūt kaut vai pamatzināšanas par šo procedūru.

Lai pasargātu roku ādu no lampu UV starojuma, Veselības inspekcijas pārstāve Maija Rumpetere iesaka 20 minūtes pirms procedūras uz rokām uzklāt saules aizsargkrēmu, ko lietojam pludmalē sauļojoties. Neiesaka lietot gela laku biežāk kā reizi divās nedēļās.

Ja ievēro gela nagu lakas un UV lampu lietošanas instrukciju un piesardzības pasākumus, tad  kaitējums veselībai, visticamāk, neradīšoties. Olga Zeltiņa piebilst, ka risks nodarīt kaitējumu savai veselībai esot daudzās skaistumkopšanas procedūrās. Piemēram, matu krāsošana diez vai paliekot bez sekām, taču vairums daiļā dzimuma pārstāvju tik un tā tos krāso. Un ne tikai dāmas vien, bet arī vīrieši.