Čiekurkalnieši jau trīs nedēļas spiesti paciest kaimiņu radītu troksni “trīcošām rokām, dzerot nervu zāles”

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

4 komentāri

Čiekurkalna 3. šķērslīnija vienmēr bijusi klusa, mierīga ieliņa. Līdz šā gada jūnijam, kad apkārtnes iedzīvotāju mieru sācis traucēt briesmīgs troksnis!

Čiekurkalna iedzīvotājs Raimonds stāsta, ka troksnis nākot no blakus mājas garāžām. Tur jau vairākus gadus rosoties kāds uzņēmējs, kurš ielas 11. nama pagalmu pārvērtis par īstu sadzīves tehnikas kapsētu.

Raimonds
NESPĒJ PACIEST TROKSNI

“Es gan darba laikā reti esmu mājās, bet, atbraucot vakarā un redzot sievu trīcošām rokām, dzerot nervu zāles… Arī ar ciet logiem tā skaņa sit pa nerviem, jo jūs varat iedomāties – metāls pret metālu. Visu dienu! Tas nav patīkami.”

Raimonds secina, ka līdz šim ar kaimiņiem sadzīvojuši mierīgi, taču problēmas sākušās pirms aptuveni trīs nedēļām. Vīrietis stāsta, ka uzņēmēji teju katru darba dienu “ārdījuši” un dauzījuši metāllūžņus lielā konteinerā, kas radījis neizturamu, metālisku troksni.

Lai gan dienā, kad “Bez Tabu” tiekas ar Raimondu, trokšņi no blakus garāžām nav dzirdami, dodamies ciemos, cerībā sastapt miera traucētājus. Ieejot iekšpagalmā, paveras īsta metāllūžņu paradīze – nolietoti ledusskapji, veļas mašīnas, gāzes un elektriskās plītis, televizori un daudz kas cits. Starp tiem aktīvi rosās uzņēmējs Gatis. Viņš paskaidro, ka tik tiešām troksnis bijis. Pusgada laikā savākusies pamatīga krava ar čugunu, ko vajadzējis iekrāmēt konteineros. Gata tēvs papildina, ka skaņu radījusi tieši čuguna vannu sišana konteinerā. Līgums par garāžu īri Čiekurkalnā esot spēkā līdz 2022. gadam, tāpēc pagaidām uzņēmējs savu darbības vietu mainīt netaisoties.

Toms Sadovskis
RĪGAS PAŠVALDĪBAS POLICIJAS PĀRSTĀVIS

“Trokšņošana kā tāda nekā īsti regulēta pašlaik nav. Taču jebkurā gadījumā šajā situācijā ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par iespējamu sīko huligānismu, un pašlaik tiek vērtēti visi šie te notikumu apstākļi, lai pārbaudītu, vai tur ir sīkā huligānisma pazīmes vai nav.”

Visticamāk, likumsargi vien pakratīšot uzņēmējiem ar pirkstu, jo sīkā huligānisma galvenā pazīme esot nodoms kaitēt citiem, taču šajā gadījumā tehnikas savācēji vien darījuši savu darbu. Valsts vides dienestam gan ir šaubas, vai Čiekurkalna garāžas ir piemērotas sadzīves atkritumu uzglabāšanai. VVD pārstāvis Kalvis Avotiņš skaidro, ka nolietotā elektrotehnika ir videi kaitīgas preces un šāda veida atkritumu apsaimniekošanai esot speciālas prasības, kuras konkrētajam operatoram jāizpilda. Atļauja nevarot tikt izsniegta darbībai visās teritorijās, bet gan speciāli pielāgotās, piemēram, ar cieto segumu, lai elektrotehnika atrastos zem jumta. Tā nedrīkstot tikt apsaimniekota, uzglabāta nepiemērotos apstākļos.

Valsts vides dienests plāno jau tuvākajā laikā veikt pārbaudi, lai pārliecinātos, vai uzņēmējdarbība Čiekurkalna 11. nama pagalmā nerada draudus apkārtējai videi. Taču Gatis vēlas vienoties ar kaimiņiem un turpmāk sadzīvot draudzīgi, tāpēc sola ar troksni nenomocīt.