Cērme un debiliķi – ģenētiski modificētās pārtikas pretinieki lamā Saeimas deputātus

15 komentāri
Cērme un debiliķi – ģenētiski modificētās pārtikas pretinieki lamā Saeimas deputātus
Foto: LATA

Ar nesaudzīgu kritiku un ”piparotākiem” apzīmējumiem šodien, 3. martā, saskārās vairāki Saeimas deputāti. Lai gan tikai trīs cilvēku sastāvā, bet, ar megafonu bruņojušies, viņi aktīvi pauda savu pozīciju  Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības nolīguma sakarā, kas Latvijā ļautu ievest ASV ražotu, ģenētiski modificētu pārtiku.

Piketa dalībnieki šo nolīgumu sauca par latviešu tautas slepkavību un politiķus aicināja balsot pret šādu nolīgumu.

”Sveiki! Es ceru, es ceru, Tev tik daudz prāta būs, lai nebalsotu par TTIP līgumu. Velns parāvis! Tā ir tautas slepkavība!” aktīvais protestētājs pievērsa Laimdotas Straujumas uzmanību. Kā noprotams video, Straujuma centās paust savu viedokli uz ko protestētājs reaģēji šādi: ”Eu! Vai tad tiešām nokļūstot MK [Ministru kabinets – red.], cilvēks paliek par pilnīgu debiliķi? Atvaino!”

No Saeimas Frakciju ēkas iznākot Reģionālās partijas līderim Mārtiņam Bondaram, protestētājs skaļrunī familiāri iesaucās: ”O! Bondars! Tā zivs, kas ”nerubī fišku”![..] Galvenais ir tas, kā lai pasaka, ka Tu esi tāds politiski mīkstais! Ļurkājies kā cērme pakaļā!” Bondars gan sākotnēji ignorēja protestētāja apvainojumus, taču brīdī, kad viņš tika nosaukts par cērmi, tomēr pievērsās aktīvajam protestētājam. ”Nu vispirms jau varētu nokļūt Saeima, tad mēs par mīkstajiem varētu parunāt?” protestētājam vaicāja Bondars. ”Nedod Dievs! Jums tur ir pederastu kopmītnes.”

Foto

Tālāk nežēlastība krita Ilze Viņķele. Pamanot politiķi, aktīvais protestētājs komentēja. ”O! Viņķele nāk. Lieta ir tāda, ka tavs amats komisijā nav tik pretīgs kā tavas kājas, bet tavs balsojums par TTIP līgumu būs vispār balsojums par tautas nāvi!”

”Čau, Ingūna! Tu jau ļoti labi zini, kas ir TTIP. Tas ir līgums, kas amerikāņiem dos tiesības amerikāņiem ”iedzīt” Eiropā un Latvijā ģenētiski modificētu pārtiku. Vai nepietiek ar to, ka mūs jau indē no gaisa? [..] Atceries, tā ir latviešu tautas slepkavība,” savu pozīciju Ingūnai Sudrabai pauda protestētājs.

”Līdaka! Turi muti un atceries! Ja tu nobalsosi par TTIP līgumu, tu nobalsosi par latviešu tautas slepkavošanu,” kareivīgi noskaņots bija protestētājs.

Eiropas Savienības un ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības nolīgums ir stratēģiskā vienošanās, kas paredz atvieglot tirdzniecības un ekonomisko sadarbību kopumā. Pēc veiktajām aplēsēm uz eksportu lielāko pieaugumu Latvijā varētu gūt pārtikas produktu joma, kurai paredzēts 35 miljonu eiro pieaugums, ķīmijas un farmācijas produktiem – par deviņiem miljoniem eiro, rūpniecības nozarei – par astoņiem miljoniem eiro, elektriskajām iekārtām – par sešiem miljoniem eiro, bet dažāda veida mašinērijai – par sešiem miljoniem eiro.

Video

15 komentāri