Braukšanas NE-kultūra? Trolejbuss tā uzsāk kustību, ka pasažiere ”aizlido” un ārstējas jau divus mēnešus

Pievienot komentāru
Braukšanas NE-kultūra? Trolejbuss tā uzsāk kustību, ka pasažiere ”aizlido” un ārstējas jau divus mēnešus

Kundzei Rasmai Heniņai brauciens Rīgas satiksmes sabiedriskajā transportā beidzies ar nopietnām traumām. Trolejbusam uzsākot braukšanu no pieturvietas, kundze “aizlidojusi”, un tagad gūtās traumas ārstē jau otro mēnesi. 

Rasma Heniņa ir medicīnas zinātņu doktore ar vairāk nekā 50 gadu darba pieredzi. Šos Ziemassvētkus viņa ir spiesta sagaidīt jau kā paciente, nevis daktere – ar sāpēm plecos, gūžās un citās ķermeņa vietās.

Foto!

”No darba nākot, iekāpu 5. trolejbusā pa priekšējām durvīm. Trolejbuss stāvēja, un es pacēlu roku, lai reģistrētu braucienu. Tajā momentā no pieturvietas trolejbuss sāka braukt ar tādu rāvienu, ka es aizlidoju ar visu savu biļeti pa gaisu. Tāda savāda sajūta, ka es lidoju,” stāsta daktere.

Redzot notikušo, trolejbusa vadītāja pat apturējusi transportlīdzekli. “Trolejbusa vadītāja pienāca pie manis, un pirmais, ko teica, ka vajagot turēties. Tad prasīja, vai man nevajag medicīnisko palīdzību,” stāsta Rasma.

Viņa jau otro mēnesi izjūt kritiena radītās sekas un lieto pretsāpju zāles. Kundzei nācies veikt sarežģītas medicīniskas manipulācijas un izmeklējumus. Viņai ir gan pārrautas muskuļu šķiedras, gan muskuļu tūska. Neirologs sacīja, ka ir traucēta arī jušana.

Ja Rasma nebūtu ārste, par veiktajiem pakalpojumiem kundzei nāktos šķirties no prāvas naudas summas. No Rīgas satiksmes viņa nevēlas kompensāciju, taču grib aktualizēt jautājumu par vadītāju braukšanas stilu.

Rīgas satiksmes pārstāvju atbilde, komentējot notikušo:

Tiešām vajag turēties, jo vadītājam nākas reizēm strauji bremzēt, jo kāds priekšā ir strauji nobremzējis. [..] Mēs visi esam tikai cilvēki, un reizēm sanāk ne tā, kā mēs gribam. Protams, vadītājam reizēm ir bijuši kādi pārkāpumi, par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu jau ir atlaisti divi darbinieki, bet ir arī brīdinājumi.

Šogad vien traumas sabiedriskajos transportlīdzekļos ir guvuši 90 pasažieri. No tiem aptuveni 20 gadījumos pasažieris ir bijis alkohola reibumā, saka Rīgas satiksmes pārstāvji. Tiesa gan, ir arī tādi pasažieri, kas par gūtajām traumām nemaz neziņo. Uzņēmums akcentē, ka pārvadāti ļoti daudz pasažieru, un ”kritušo” skaits procentuāli neesot tik liels.

Video!