1 komentārs

Stereotipi par žurnālista darbu un ikdienu ir visdažādākie – sākot no tā, ka korespondenti pēc laba materiāla vārda tiešā nozīmē ir gatavi “ielīst pa logu”, beidzot ar to, ka labs žurnālists var arī pārnakšņot pie politiķa dzīvesvietas, lai iegūtu labu komentāru. Portāls Skaties.lv piedāvā, iespējams, pārdrošākā raidījuma Latvijā – Bez Tabu – žurnālista Roberta Blasa stāstu par savu ikdienas darbu.

Roberts Blass

Darbavieta: Bez Tabu korespondents

Iemīļotākās sižetu tēmas: vide, nodokļu nemaksāšana; darbs ar slēpto kameru

Brīvā laika pavadīšana: sports, futbols

“Ja neatver durvis, lien caur logu”- šādu nekaunību cenšas “ieborēt” galvā augstskolas solā, žurnālistikas lekcijās. Jā, man ir “papīrs”, kas apliecina, ka esmu studējis žurnālistiku. Necenšos nivelēt skolas solā iegūtās zināšanas, tomēr ne jau katrs, kam diploms kabatā, būs gatavs līst caur “logu” jeb izrauties no komforta zonas, lai noskaidrotu patiesību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījums Bez Tabu, ir, nebaidīšos šā vārda, flagmanis, patiesības noskaidrošanā. Tajā strādājošie ne vien ver, bet arī dauza “logus”, lai vēstītu par netaisnībām un risinātu tās. Tad nu pastāstīšu tev, lasītāj, par atgadījumiem darbā Bez Tabu, kas, pildot galveno mērķi – uzklausīt un palīdzēt –, likuši pukstēt sirdij straujāk.

Mierīgs, duksi!

Alimentu nemaksātājs un nikns suns – šāda “komplektācija” ir gana efektīva, lai pasargātos no neērtiem žurnālistu jautājumiem par to, kāpēc bērnu tēvs nemaksā alimentus savu atvašu uzturēšanai. Par to Bez Tabu komanda pārliecinājās šā gada sākumā Aizkrauklē.

Atrodoties pie kunga īpašuma teritorijas un raugoties tramīga suņa virzienā, operatoram tika uzdots kodolīgs, bet nedrošā balsī jautājums: “Ejam pieklauvēt pie durvīm?”. Šoreiz kolēģis laipni atsaka un žurnālists – es – ar vārdiem “mierīgs, duksi!” tuvojas sunim.

Pēc dažām sekundēm, krītot pāri kupenai, ar jau Bez Tabu folklorā nostiprinājušos “vou, vou, vou!” uz lūpām, gar acīm nozib dzīve. Kad dukša zobus un kāju šķir vien sprīdis, par laimi, ķēde kurā piesiets suns, nospriegojas. Izbīlis, trieciens kokā, traumēta roka, saplēsta jaka.

Necenzēta leksika, šķiet, izskanēja aizkadrā. Pirms taisnošanās par alimentu nemaksāšanu, kungs gan teic, ka suns esot draudzīgs.

Žurnālists starp narkomāniem

Kāpēc gan vēlā un tumšā janvāra vakarā neiejusties narkomāna lomā un nepārmīt kādu vārdu ar citiem narkomāniem? Tā nodomāju, vēloties uzzināt, vai pēc “spaisa” tirdzniecības aizliegšanas to iespējams iegādāties pagrīdē. Dodos izlūkos…

Centrālās stacijas laukumā gluži kā rotaļā “Kas dārzā?” aplenc jaunieši, kuri apstiprina: “Jā, mums ir!” Mani uztver kā “savējo”, bet pēc jautājuma: A ti ne ment? (tulk. – “Tu neesi policists?”), lai, tā teikt, neatrautos po zubam (tulk. – pa zobiem), mana aktierspēle pretendē ja ne uz Oskara nomināciju, tad Lielā Kristapa gan. Zobu rindas aizvien neskartas, noskaidrots – “spaiss” klusītēm slīd no rokas rokā. Vismaz tolaik.

Lūk, rezultāts:

Nakts patversmju gultas – ērtas

Tāpat gana aizraujoši ir diennakts tumšajās stundās vienatnē klīst pa Maskavas forštates ielām nakts patversmju meklējumos ar mērķi pārbaudīt, vai tās visiem interesentiem ir pieejamas ziemas mēnešos.

Tad, kad esi vienā no šīm patversmēm, kur ne vien visas istabas ir pārpildītas, bet arī uz trepēm gulst dažāda paskata un reibuma ļaudis, ar rokā sažņaugtu slēpto kameru aizdomājies – ko darīt, ja mani atmaskos?

Tomēr, kad iestādes priekšniece, saka, ka esmu “pieklājīgs zēns tīrā jakā” un ka varu droši šeit pārlaist nakti, kaut kā kļūst viegli ap sirdi. Lai gan ārā stindzinošs sals un esmu palicis bez pajumtes, nakts patversmē uzņem.

Paldies par zupu, starp citu! Gulta arī bija ērta.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl