Bez Tabu veic apjomīgu eksperimentu. Vai var ticēt veikalu kontrolsvaru rādījumiem?

0 Komentāru
Bez Tabu veic apjomīgu eksperimentu. Vai var ticēt veikalu kontrolsvaru rādījumiem?
Foto: Ekrānuzņēmums

Nepatīkams pārsteigums, pārnākot mājās no veikala, sagaida kādu Bez Tabu skatītāju. Kad pirkumi izpakoti, prātā ienāk intereses pēc pārbaudīt, vai tikko iegādātās biezpiena paciņas svars atbilst norādītajam. Izrādās, ka nē.

Labdien. Kā tas tā var būt? Kā svars var atšķirties par teju 200 gramiem? Ir dzirdēti stāsti, ka veikalos izvietotajiem kontrolsvariem nevar uzticēties, jo pie kases esošie rāda pavisam citu svaru. Ir vajadzīgs, piemēram, kilograms gurķu, bet izrādās, ka ir viens kilograms un 300 grami. Tos kāds kādreiz vispār pārbauda?

Par biezpiena paciņu padodam ziņu ražotāja pārstāvjiem. Kamēr gaidām atbildi, dodamies uz lielveikaliem veikt kontrolpirkumu. Ņemam sveramo preci un katru uzliekam uz tirgotavā esošajiem kontrolsvariem. Lielākā daļa no pie veikala sastaptajiem pircējiem Bez Tabu saka, ka uzskata veikalu kontrolsvarus tikai par informatīviem.

Ar preci dodamies uz kasēm, samaksājam. Iznākums dažāds. Kādam pirkumam svars ir mazāks, nekā pašiem sverot, citur lielāks. Bet atšķirība ir pāris gramos. Veikalu pārstāvji saka, ka tos svarus, kuri ir pie kasēm, katru gadu jāpārbauda, to nosaka likums. Bet ne kontrolsvarus. Tas ir uz tirgotāju sirdsapziņas. Kā apliecina lielveikalu pārstāvji, kontrolsvarus pārbauda ne retāk, kā reizi gadā.

Tātad, kontrolsvaru rādījumi ir tikai informatīvi. Un kā tad paliek ar rūpnīcā safasēto biezpiena paciņu?

Foto

Valmieras piens skaidrojums:

Valmieras Piena biezpiens atbilstoši ražošanas kvalitātes standartiem vispirms tiek manuāli sasvērts 300 g porcijās, tad iesaiņots vakuma iepakojumā. Līdz ar to ir neiespējama situācija, kad produkta svars ir mazāks par uz iepakojumā norādīto. Vienlaikus vēršam uzmanību tam, ka bildē redzamais iepakojums ir pilnībā piepildīts ar biezpienu – par to liecina raksturīgā ieapaļā forma produkta virspusē.

Ja nu tomēr rodas bažas par kādas preces svaru, jāatminas, ka ja tā ir fasēta prece, tad atbild ražotājs, ja veikalā svērta, tad tirgotājs. Un ja rodas aizdoma, ka kāds no veikala kontrolsvariem melo tā, ka bail paliek, tad ar dodam ziņu veikalniekiem, lai tie problēmu novērš.

Video

0 Komentāru