Bez pases nav kredītkartes, bez kredītkartes – pases!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Trīs dienas pirms lidojuma uz Nīderlandi jauns vīrietis palicis bez kredītkartes un pases. Šeit saskāries ar apburtu loku, no kura izkļūt ir ļoti sarežģīti. Par personu apliecinošiem dokumentiem iespējams norēķināties tikai ar kredītkarti, taču, lai saņemtu kredītkarti, ir nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Cilvēkiem, kuriem nav kredītkartes vispār vai kuri tās pazaudējuši, pasu daļā iesaka doties uz kādu no kredītiestādēm un ar tās palīdzību ieskaitīt naudu Valsts kases kontā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču seko nākamā problēma, kura varbūt, ja nav nekādas steigas, paliek nepamanīta. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē pie sava dokumenta tiksit vienīgi tad, kad nauda būs ienākusi Valsts kases kontā. Bankās šāda operācija parasti aizņem vienu darba dienu. Un, ja vakarā paredzēts lidojums, visticamāk, tāpat kā stāsta varonis, to nokavēsit.

Swedbank klientu apkalpošanas speciāliste skaidro, atkarīgi no aktīvo maksājumu skaita, nauda varot tikt ieskaitīta pat četru piecu stundu laikā. Ja klients vēlas šo procesu paātrināt, izvēloties prioritāru maksājumu, būs jāpiemaksā iespaidīga komisijas maksa – 14 eiro.

Arī citās kredītiestādēs piemērojama papildu komisija par prioritāru maksājumu, SEB bankā 21,34, un bankā Citadele 15 eiro maksājot internetbankā, 20 – filiālē. DNB bankā 14,36, taču klientu apkalpošanas speciālists sola, ka tas nebūtu nepieciešams, jo pārskaitījumi tiekot izpildīti trīs stundu laikā. Tomēr, cik droši uz to paļauties, ja pase nepieciešama steidzami?

Foto

Video

TOP komentāri

 • Jorens
  +2 +2 0

  Jorens

  Vakar noskatījos Jūsu raidījuma sižetu par pasēm. Man radās jautājums, kāpēc ir izveidojusies situācija, ka par valsts sniegtajiem pakalpojumiem nav iespēspejams norēķināties ar valstī noteiktu oficiālo maksāšanas līdzekli (skaidro naudu) bez izveicīgu privāto starpnieku (banku) komisijas maksas pakalpojumiem. Vai valsts baidās no pašas noteiktā oficiālā maksājuma līdzekļa?
 • Jorens
  +1 +1 0

  Jorens

  Veikalam vai pakalpojuma sniedzējam atsakoties pieņemt oficiāli atdzītu maksājuma līdzekli draud sods, izņemot gadījumā ar valsts vai pašvaldības iestādēm.
 • Jorens
  +1 +1 0

  Jorens

  Tas nav arguments, ka ir dārgi, jo tādā gadījumā jebkurš pakalpojuma sniedzējs vai veikals atteiktos pieņemt skaidru naudu, bet likums to liedz.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl