Bērniem garšo sniegs un lāstekas, taču – cik tajās ir daudz baktēriju?

Komentāri

Kurš gan bērnībā nav sūkājis lāstekas un ēdis sniegu? Vēl aizvien bērni ļaujas ziemas priekiem, taču – cik sniegā un ledū patiesībā ir baktēriju un vai to ēst galvaspilsētā Rīgā ir veselībai nekaitīgi? Raidījums Bez Tabu veica eksperimentu – savāca sniegu un lāstekas dažādās pilsētas vietās un aiznesa uz Bior laboratoriju.

Sniega paraugus raidījums Bez Tabu ievāc šādās vietās:

sniegs no bērnu iemīļotā Vērmanes dārza rotaļu laukuma;

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

lāsteka no Vērmanes dārza;

sniegs no ielas malas pie Rīgas tirdzniecības ostas;

sniegs no Pļavniekiem! Tiek paņemts “dzeltenais sniedziņš”.

Pārsteidzošie rezultāti

Vistīrākais sniegs saskaņā ar laboratorijas datiem ir bijis Pļavnieku mikrorajonā, kā arī pie Rīgas ostas. Tas ir saistāms ar to, ka šis ir bijis svaigs, nesen uzsnidzis sniegs, skaidro laboratorijas pārstāvji.

Savukārt lāstekas sastāv atbilst laba dzeramā ūdens kvalitātei.

Savukārt nedaudz citādāk ir bijis ar Vērmanes dārza sniegu. Tam ir bijis nedaudz zarnu nūjiņu grupas baktērijas. Tas liecinot, ka cilvēki ar apaviem tās ir atnesuši no citām vietām.

Pārsteigums vai nē, bet vissliktākie rādītāji bija sniedziņam ar dzelteno nokrāsu.

Foto

Video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl