Baltic Taxi pārstāvjiem ir versijas, kādēļ vienas nakts laikā nodedzināti četri kompānijas auto

0 Komentāru
Baltic Taxi pārstāvjiem ir versijas, kādēļ vienas nakts laikā nodedzināti četri kompānijas auto
Ekrānuzņēmums

Nupat atkal ir notikuši uzbrukumi Baltic Taxi vadītājiem un transportam, kas ir par iemeslu skaļām diskusijām un nu jau pamatīgai apņēmībai šo jomu sakārtot arī politiskajā līmenī. Tikmēr Baltic Taxi pārstāvjiem ir versija, kādēļ nelabvēļi vienas nedēļas laikā nodedzinājuši četrus taksometrus.

Jāatgādina – nupat vienas nedēļas laikā sadegušas četras Baltic Taxi automašīnas. Pirmais zaļais taksometrs aizdegās pie kādas daudzstāvu mājas Pļavniekos. Nepagāja ne nedēļa, kad ugunsdzēsējiem nakts melnumā nācās traukties uz Krustpils ielu, jo tur vienlaikus dega jau trīs Baltic Taxi automašīnas. Lai arī šīs kompānijas autovadītāji ar apskaužamu regularitāti šāda veida nepatikšanās iekuļas itin bieži, šis ir līdz šim nopietnākais uzbrukums.

Foto

 

“Taisa viltus izsaukumus, iekšā iekāpj kāds braucējs, kurš izbrauc kādu ceļa posmu, un tad tiešā triecienā ar dūrēm uzbrūk vadītājam. [..] Seja, protams, ir asinīs,” uzbrukumu piemērus min Baltic Taxi valdes loceklis Jānis Naglis. Pēc viņa stāstītā, šādi uzbrukumi nav retums.

Dedzināšanas gadījumā arī iesaistīta policija, bet neko daudz tagad tā nesaka un nekomentē, jo notiek izmeklēšana.

Kompānijas pārstāvji gan pieļauj, ka notikušais varētu būt saistīts ar Rīgas domes noteikto jauno Vecrīgā iebraukšanas kārtību, kura stājās spēkā februārī. Lai tur strādātu, taksometru kompānijām jāpērk speciāla iebraukšanas atļauja, kas ne visām taksometru firmām ir pa kabatai.

“Baltic Taxi zīmols par šīm te atļaujām un par savu gribēšanu braukt pa 11. novembra krastmalu, pa Meierovica bulvāri, pa Akmens tiltu, mēs samaksājam gandrīz 50 tūkst. eiro. Protams, mēs mobilizējam savus partnerus, lai viņi brauc Vecrīgā un izmanto šīs iespējas, ko gadiem ilgi izmantoja citas kompānijas,” saka Naglis.

Pēc Baltic Taxi pārstāvja domām, šis ir iespējamais galvenais iemesls notikušajiem uzbrukumiem.

Gan Baltic Taxi, gan ekonomikas ministrijas pārstāvji atzīst, ka šī joma vēl joprojām slīkst dziļā ēnu ekonomikas muklājā, un beidzot ir jābūt politiskai gribai to sakārtot. Viņi uzskata, ka vajadzētu ieviest tā dēvēto patenta maksu.

Patenta maksas ieviešana nozīmētu, ka taksistiem avansā būtu jāsamaksā gan maksa par pakalpojuma sniegšanu, gan nodokļi. Izskan versija, ka tas varētu notikt divas reizes gadā, – tad, kad attiecīgā pakalpojuma sniedzējiem jāiziet noteiktā tehniskā apskate braucamajam. Šāda kārtība attiecīgi varētu atsijāt vēl krietnu skaitu negodprātīgo pārvadātāju.

Video

0 Komentāru