Bads vai neveselīga pārtika – Daugavpils tehnikuma audzēkņu opcijas

4 komentāri

Ēdam neveselīgi, piedzīvojam pat bada sajūtu, tā teic Daugavpils tehnikuma audzēkņi, kuriem mācību iestādē netiek nodrošināta ēdināšana.

Kamēr valstiskā līmenī tiek propagandēts veselīgs uzturs, īpaši bērnu un jauniešu vidū, par tabu padarot bulciņas mācību iestādēs, Daugavpils tehnikumā nevar būt ne runas par veselīgu ēdināšanu. Tur tādas nav vispār. Vienīgais, ko iespējams iegādāties, ir ūdens dzērienu automātā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sākoties garajam starpbrīdim, audzēkņi drūzmējas garā rindā garderobē pēc āra jakām, lai dotos kur nu kurais. Laimīgs ir tas, kuram netālu mājas – paēd ko siltu. Lielākā daļa steidz uz veikalu, kur, kā novēro ”Bez Tabu”, iegādājas ne to veselīgāko pārtiku: bulciņas, picas, čipsus. Turklāt tas viss tiek notiesāts steigā atpakaļceļā uz mācību iestādi.

Mums nākas doties uz veikaliem. Tomēr ne vienmēr ir labi laikapstākļi. Dažkārt daudzi salijuši. Pati šodien nopirku jogurtu, sulu un bulciņu. Daždien ar to pietiek, bet dienas beigās ir bada sajūta! Ar sajūtām dalās tehnikuma studente.

Savukārt cita audzēkne vēlas, lai kaut pie mācību iestādes norīkotu kādu tirgotavu, kur būtu iespējams iegādāties ko siltu.

Kaut salātiņus, tējiņu. Šeit ir tikai automāts, kur viens ūdens. Šausmas! Kad bija sals, arī gājām, dažreiz palikām skolā, badojāmies, jo auksts. Tā, lūk, izdzīvojam!

Mācību process ikdienu ilgst no pulksten 8 līdz 15.30. Kā novēro raidījums Bez Tabu daudzi tā vietā, lai dotos pirkt ko neveselīgu veikalā, garajā starpbrīdī izvēlas palikt skolā, tātad badojas.

Vaicājot mācību iestādes vadībai, kāpēc skolā nav ēdnīcas, vērš uzmanību uz telpu, kas pielāgota ēšanai – ir tējkanna un mikroviļņu krāsns, kur uzsildīt līdzpaņemto ēdienu. Novērots, ka piedāvātās iespējas izmanto vien daži audzēkņi.

Es neesmu pārliecināta, ka, ja ēdnīca arī būs, bērni nāks un tos divus eiro, kuri iedoti viņiem, tērēs zupiņai un kartupelīšiem un kotletītei. Aizdomas, ka pirks tās pašas bulciņas. Ēdnīcas lietderību apšauba tehnikuma struktūrvienības vadītāja Anita Lazuko.

Jāatzīmē, ka skolā veikts remonts par Eiropas Savienības naudu, bet par ēdnīcu aizmirsts? Izrādās, šeit ir iekārtota ēdnīca, tomēr, diemžēl, patlaban tā nedarbojas.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Laura Zaharova skaidro, ka ”nepastāv nekādi ierobežojumi, kas liegtu skolai nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus projekta ietvaros izbūvētajās ēkās. Problēma ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu Daugavpils tehnikumā saistīta ar Valsts ieņēmumu dienesta nosacījumiem attiecībā uz PVN nomaksu un ienākumiem, ko skola gūs, izīrējot ERAF projektā rekonstruētās telpas. Līdz būvobjekta pabeigšanai, ņemot vērā projekta sarežģītību, tehnikums vēl nebija paspējis sakārtot attiecības ar VID. Tehnikuma direktore mums skaidroja, ka šobrīd problemātiskie jautājumi ar VID tiek risināti un drīzumā skola varēs noslēgt līgumu par ēdināšanas pakalpojumiem.”

Foto

Video

TOP komentāri

 • Daiga
  +1 +1 0

  Daiga

  Tas nav normāli, ka bērnam pa dienu jāēd kaut kādas picas vai čipsi. Jau tik daudz kā ēdnīcu nevar sataisīt.
 • arprats
  +1 +1 0

  arprats

  dēļ VID visiem visur tikai vienas problēmas, piesienas pie vismazākajiem sīkumiem, bet tajā pašā laikā nevar nokontrolēt savus darbiniekus kuri nelegāli atmazgā miljonus!!!
 • Liāna
  0 0 0

  Liāna

  Labdien! Sakarā ar to, ka mans bērns ir uzsācis mācības šogad Daugavpils tehnikumā, informēju, ka faktiski situācija nav mainījusies, vēl joprojām ēdināšana Daugavpils tehnikumā nav nodrošināta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl