Autostāvvietā aizdegusies mašīna, kurā viens pats atradies četrgadīgs bērns

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

7 komentāri
Autostāvvietā aizdegusies mašīna, kurā viens pats atradies četrgadīgs bērns

Traģēdija notikusi Rimi A7 stāvvietā Ķekavas novadā. Māmiņa atstājusi bērnu automašīnā vienu, kamēr pati devusies iepirkties. Nav varējusi pat iedomāties, ka īsajā prombūtnes laikā automašīna sāks degt un salonā, kurā atradies viņas bērns, radīsies spēcīgs piedūmojums.

Par šo notikumu ziņo arī aculiecinieki sociālajos tīklos, rakstot, ka mašīna aizdegusies, nodzēst varējuši tikai ugunsdzēsēji. Pēc aculiecinieka sacītā, cietušais bērns bijis 5-6 gadus vecs. Uz notikumu vietu traukušies gan glābēji, gan mediķi.

Kā noskaidrojās, mazajam pasažierim patiesībā ir tikai 4 gadi. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša stāsta, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes aptuveni pusstundu cīnījušās par bērna veselību un dzīvību. Stāvoklis bijis smags. Ja mazs bērns saelpojas degšanas procesā radušās vielas,  tvana gāzi utt, var rasties ļoti nopietnas veselības problēmas un pat bojāeja.

Šai gadījumā automašīnas salonā izveidojies spēcīgs piedūmojums, kas radies īssavienojuma dēļ. Kad ieradušies  ugunsdzēsēji, jau dedzis aizmugurējais sēdeklis aptuveni kvadrātmetru platībā. Glābēji ziņo, ka katru dienu dodas reizi vai pat divas reizes dienā dzēst degošas automašīnas, neskaitot tās, kuras aizdegušās ceļu satiksmes negadījumos. Bieži deg arī jaunās automašīnas, kurās ir daudz elektronikas. Šai gadījumā cietis “Volvo XC60”.

Pat ja auto neaizdegas, tā ātri uzkarst. Īpaši bīstami ir vasarā, karstā laikā. Ja bērns ir automašīnā, viņa ķermenis ātri sakarst. Zīdaiņiem pārkaršana ir visbīstamākā, jo vēl nav nostabilizējusies termoregulācijas sistēma. Pārkaršanai arī var būt smagas sekas un pat letāls iznākums.

Gan mediķi, gan glābēji aicina piegaugušos neatsāt bērnus vienus. Pat, ja bērns automašīnā ir aizmidzis un plānots, ka bez pieaugušo uzraudzības būs tikai īsu brīdi, nevajadzētu riskēt.

Ilze Bukša norāda, pat, ja atstājot bērnu automašīnā, varam iepirkties ātrāk, tas nav tā vērts, lai pakļautu savu atavasi nopietnām briesmām. Mūsu bērnus var apdraudēt gan cilvēki ar ļauniem nolūkiem, gan stāvošā spēkratā, kurā ir viens bērns, ietriekties cita automašīna, gan rasties citi apdraudējumi. Ja, piemēram, bērns atstāts aizmidzis, tad, pamostoties var nobīties, ka ir viens un doties prom.

Mazais, kas cietis no piedūmojuma, automašīnai aizdgoties, pašlaik turpina ārstēties slimnīcā, bet Valsts policija par notikušo uzsākusi resorisko pārbaudi.