Automašīnu stāvlaukumos pie Liepājas autoostas jau mēnešiem pamesti sarūsējuši un sapelējuši spēkrati

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

10 komentāri

Atrast pilsētā automašīnas stāvvietu ne vienmēr ir viegli, sevišķi pie Liepājas autoostas, kur, kā ziņo vietējie iedzīvotāji, jau vairākus mēnešus vietu aizņem šoferu novietotie, vairs nevajadzīgie spēkrati.

Autoostai blakus esošā veikala darbiniece stāsta, ka viena no automašīnām stāvlaukumā pamesta jau kopš ziemas perioda, taču otra – parādījusies nesen. Lai gan no attāluma automašīnas neizskatās aizdomīgi, pieejot tuvāk, redzams, ka tām ir pamatīga rūsas kārta un sapelējis salons. Pašā autoostas priekšpusē vietu aizņem “nekustamais īpašums” no Lietuvas. To pamanījis arī autobusa šoferis, kurš atzīst, ka pamestais auto kļuvusi par traucēkli citiem vadītājiem, kuri sagaida vai atved savus tuviniekus.

Pēc automašīnas aplūkošanas un pelējuma pamanīšanas sastaptie liepājnieki un pilsētas viesi ir izbrīnīti:

Autoostas klients

“Oi! Pelējums iekšā! Kaut kas nav kārtībā ar cilvēku! Man bija līdzīga situācija – mašīna ilgi stāvēja, tāpēc piezvanīju, paziņoju policijai, viņi atbrauca, savāca to ar evakuatoru.”Viedokļi, kādēļ spēkrati pamesti likteņa varā, ir dažādi. Vieni uzskata, ka ar to īpašniekiem notikusi nelaime, taču citi sliecas domāt, ka automašīnas ir zagtas un to saimnieki pat nenojauš par atrašanās vietu.

Valsts policijas pārstāve Madara Seršņova skaidro, ka par divām automašīnām, vienu ar Lietuvas reģistrācijas numurzīmi, otru ar Latvijas reģistrācijas numurzīmi, neviens Valsts policijā neesot interesējies. Tāpat tās neesot pieteiktas kā zagtas. Grūtības noskaidrot ko vairāk ir par trešo automobili, kam numurzīmes noņemtas.

Liepājas pašvaldības policijā stāsta, ka šogad saņemtas sūdzības par 43, iespējams, pamestām automašīnām pilsētas ielās.

Kaspars Vārpiņš
LPP analītiskās nodaļas priekšnieks

“Mēs saņēmām šonedēļ informāciju, ka ir pamesta automašīna, un ir atstāts paziņojums, ka 45 dienu laikā šī automašīna ir jāpārvieto vai jāsavāc. Un, ja tas netiks izdarīts 45 dienu laikā, tad šī automašīna tiks evakuēta uz maksas stāvlaukumu.”

Policijas redzeslokā nonākušas arī tālākā stāvlaukuma pamestās automašīnas, taču to logus paziņojumi vēl nerotā. Pārstāvis skaidro, ka par tām savulaik saņemtas sūdzības, taču toreiz tās īpašnieki pārvietojuši, tāpēc neesot pamata tām pielikt brīdinājumu par evakuāciju. Pašvaldības saistošie noteikumi paredzot, ka pamats brīdinājuma izteikšanai esot vien tad, ja likumsargi saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas un esot skaidrs, ka spēkrati kļuvuši citiem par traucēkli.