Atā, “Apinītim” un citām divlitrenēm – sēru vēsts visiem lielo alus pudeļu cienītājiem!

32 komentāri
Atā, “Apinītim” un citām divlitrenēm – sēru vēsts visiem lielo alus pudeļu cienītājiem!
Foto: Bez Tabu

Sarosās visi “lētā gala” alkoholisko dzērienu cienītāji! No nākamā gada septembra plānots aizliegums pārdot alkoholu lielajās plastmasas pudelēs. Deputāti norādīja, ka šie būs būtiski ierobežojumi, lai apkarotu iesīkstējušo divlitrīgo plastmasas alus pudeļu sērgu Latvijā.

Par to šodien vienojās Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti, pirmajā lasījumā atbalstot Alkoholisko dzērienu aprites likuma grozījumus.

Pēdējo četru gadu laikā reģistrētā alkohola patēriņš bijis robežās no 9,9 līdz 10,2 litriem absolūtā alkohola uz vienu iedzīvotāju. Kopš 2009. gada visvairāk patērētais reģistrētā alkohola dzēriena veids ir alus, teikts likumprojekta anotācijā. Kā šodien komisijas sēdē deputātiem sacīja Veselības ministrijas pārstāvji, pērn absolūtā alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju vecumā virs 15 gadiem bija 10,8 litri.

Aptauja

Vai Tev pietrūks lielās alus pudeles?

Rezultāti:
21%

79%

Foto

Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš uzsvēra, ka lielā plastmasas iepakojumā pildīts alkoholiskais dzēriens ir krietni lētāks nekā citu veidu iepakojumos pildītie. Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā 2017. gada 1. septembrī.

Stipru alu visbiežāk pērk personas, kas lieto alkoholu pārmērīgi, jo īpaši laukos, bet sidru – jaunieši. Ierobežojumi neattieksies uz stikla, keramikas, koka vai metāla iepakojumu, kā arī, ja dzērienu tirgo tā ražošanas vietā. Komisijas sēdē deputāti norādīja, ka alus darītavās un to specializētajos veikalos izlejamā alus tirdzniecība būs atļauta arī plastmasas pudelēs.

Pērn raidījums Bez Tabu jau vēstīja par alu, kas lētāks nekā ūdens!

Video

32 komentāri