Armanda Simsona ģimene pieņem izaicinājumu nedēļu dzīvot “zero waste” dzīvesveidā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru
Armanda Simsona ģimene pieņem izaicinājumu nedēļu dzīvot “zero waste” dzīvesveidā
Ekrānuzņēmums no video

Raidījuma “Bez Tabu” rubrikas “Dzīve bez atkritumiem” ietvaros TV personība Armands Simsons ar ģimeni piekritis nedēļas garumā dzīvot pēc zero waste pamatprincipiem, mēģinot atkritumus savās mājās samazināt līdz minimumam. Izaicinājums aicina aizdomāties, kādēļ ir svarīgi šķirot atkritumus un kā ar mazām, bet pārdomātām darbībām mainīt savu ikdienu.

Katru nedēļu zero waste dzīvesveida vēstneši Laura un Andis Arnicāni izaicinājuma dalībniekiem uzdos dažādus uzdevumus. Simsonu ģimenei uzdotajos pārbaudījumos ietilpst atteikšanās no plastmasas maisiņu izmantošanas, un drēbju skapju izrevidēšana, lai atteiktos no apģērba un mantām, kuras ir liekas, bet, iespējams, kādam citam – ļoti noderīgas.

Simsoni atzīst, ka pagaidām tālāk par sekošanu citiem bezatkritumu dzīvesveida entuziastiem neesot tikuši, tomēr saprot, ka kustības ideja ir ļoti aktuāla. Arī Armanda un Ivetas meitas Eimija Pola un Heidija Petra par bezatkritumu dzīvesveidu dzirdējušas skolā, kad skolotājas stāstījušas par atkritumu šķirošanu.

Lai arī “Bez Tabu” izaicinājums ir pirmā reize, kad ģimene “pielaikos” zero waste dzīvesveidu – sarunas laikā atklājas, ka Simsonu mājās valda videi draudzīgi paradumi. Viens no Armanda sievas Ivetas hobijiem ir gatavot gardus pārsteigumus savai ģimenei, tāpēc bieži izmantotajiem konditorejas maisiņiem dod otru iespēju – tos nevis izmet ārā, bet izmazgā un lieto atkārtoti.

Šīs nedēļas laikā Simsonu ģimene atvadīsies no mantām, kuras ir liekas, lai tās ziedotu labdarībai, dosies iepirkties, lai pārliecinātos, cik viegli ir nopirkt produktus bez iepakojuma, un atklās citus ikdienas paradumus, lai dzīvotu dabai draudzīgāk.