Apsargi Vecrīgas naktsklubos diskriminē invalīdus un “spļauj tiem sejā”

10 komentāri

Rīgā ne visiem būs lemts iekļūt danču plačos, vai kaut vai maliņā sēdot paklausīties koncertu, jo dažā labā koncertklubā valda pamatīga diskriminācija. Kādam puisim ar invaliditāti ļoti bēdīgi beidzas gājiens uz kādu koncertu, uz kuru viņa draugs laimējis biļetes, – viņu tur vienkārši neielaiž invaliditātes dēļ.

Naudas diedelnieks un apdraudējums sabiedrībai – šādi, ļoti skarbi, ir apzīmējumi, kurus ne vienu reizi vien nācies uzklausīt 23 gadus vecajam puisim, kurš pats pelna naudu un, tāpat kā citi jaunieši, vēlas baudīt koncertus un dzīvot dzīvi.  Taču ieeju koncertā, kas notiek Laternu stundā, puisim pasaka kluba apsardze. “Man reāli pateica to, ka mani iekšā neielaidīs, jo man esot rati – lai es netraumētu pats sevi un citus,” stāsta jaunietis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Sākotnēji nevēlas kašķi, bet viņu iedrošina mamma. Tikai pēc tam, kad ierodas viņa un iejaucas arī puiša krustmāte, kura ir klubā, apsardze piekāpjas.

“Tad, kad es biju kopā ar draugu, tad apsargs man “iespļāva sejā”, taču tad, kad atnāca mana mamma – tad man uzreiz gan palīdzēja pa trepēm uzkāpt augšā un nokāpt lejā. Kāpēc ir tā? Es neesmu nekāds māmiņas puisītis, kam jāstaigā ar mammu, lai es varētu vis kaut kur tikt iekšā,” pauda jaunietis.

Kluba Laternu stundā zāles pārzinis, raidījuma Bez Tabu uzrunāts, labi atminas pieminētos notikumus. “Tā kā mums iekšā ir ļoti pārpildīta zāle, mēs evakuācijas nepieciešamības gadījumā nespētu viņam nodrošināt drošību. Viņš būtu gan drauds tiem cilvēkiem, kuri ir tur iekšā, gan pats sev,” tā notikušo diskrimināciju skaidro kluba pārstāvis. Viņš paliek pie sava, ka puisis ir “nestabils”, taču visādi citādi cilvēkiem ar kustību traucējumiem ieeja neesot liegta.

Puisis tikmēr saka – viņam ir 23 gadi, un viņš vēlas sākt pats savu dzīvi, jo ne vienmēr kāds būšot blakus, kas varēšot palīdzēt.

Interesanti, ka viņi saka, ka cilvēku ratiņkrēslā gan ielaistu klubā. Uz jautājumu, kur ir atšķirība, Laternu stundā pārstāvis saka, ka cilvēki ratiņkrēsls esot stabilāks. “Ja puisi kāds pagrūstu, viņš apkristu,” saka kluba pārstāvji, neņemot vērā ierunu, ka līdzi tādēļ jaunietim ar kustību traucējumam blakus bija draugs.

Apvienības Apeirons pārstāvis atzīst, ka situācija Latvijā pamazām kļūst labāka, cilvēki – iecietīgāki, bet ik pa brīdim gadās pa kādai darvas karotei medus mucā.

Video!

TOP komentāri

 • Kk
  +3 +3 0

  Kk

  Bet visi tachu ir cilveeki. Visi esam radushies kaa viens,taa otrs. Ir tikai dazas atskiriigaakas nianses,kas cilveeku padara iipashaaku. Nav pareizi nicinaat kaadu,piem.,shajaa gadijumaa-sho puisi. Vins arii ir cilveeks ar savaam veelmeem! Apkaarteejajiem arii ir jaabuut uzmaniigaakiem,un protams,pasham arii. Nevar tacu taa nelaist klubaa!
 • Joske
  +3 +3 0

  Joske

  Vienu reizi ar viņu esmu tusējis, Normis vispār ir stabils patstavīgs jaunietis arī dzerot, fui visiem diskriminējošajirm cilvēkiem, kuri viņu nepazīst un dzīvē nav satikuši
 • Samanta
  +3 +3 0

  Samanta

  Esmu bijusi Laternās un esmu redzējusi vairākas reizes apmeklētājus ratiņkrēslos, bet ne tādos kādi ir puisim.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl