Apritējis gads, kopš Gan Bei tika atklāta vērienīga krāpšanās! Kas tur notiek tagad?

Pievienot komentāru
Apritējis gads, kopš Gan Bei tika atklāta vērienīga krāpšanās! Kas tur notiek tagad?
kimishowota/Flickr

Šogad Gan Bei ir mazliet drūma jubileja – apritējis tieši gads, kopš restorānu ķēdē atklāta vērienīga nodokļu izkrāpšanas shēma. Raidījums Bez Tabu veica eksperimentu un skaidroja – vai šobrīd Gan Bei ir ko mācījies no pieredzes un vai čeki tiek doti. 

Atgādināsim, ka tieši pirms gada tika atklāts, ka ilgstoši Gan Bei restorānos ik mēnesi netika maksāti nodokļi līdz 700-800 tūkst. eiro apmērā. Gan Bei izmantoja krāpniecisku shēmu, manipulējot ar kases aparātiem. Pēc vērienīgās krāpšanas Gan Bei restorānu darbība uz laiku tika apturēta, bet pēcāk – atkal atjaunota.

”Mērķis nebija aiztaisīt uzņēmumu, lai tas nevarētu samaksāt valstij nodarītos kaitējumus vai lai atstātu 700 cilvēkus bez darba. Tādēļ administratīvā procesa ietvaros tika veikti visi attiecīgie pasākumi, lai uzņēmums novērstu konkrēto pārkāpumu,” stāsta VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

Eksperiments – vai Gan Bei tagad dod čekus?

Raidījums Bez Tabu dodas ieturēt maltīti vienā no Gan Bei restorāniem Rīgas centrā. Šoreiz, atšķirībā no gadu senas pagātnes, Gan Bei restorānā ir vairāki ”maksā par vienu, ņem divus” piedāvājumi klientu piesaistīšanai. Tiesa gan, porcijas, pēc žurnālista vērojumiem, ir mazliet “knapākas”. Kad pienāk rēķina apmaksas kārta, Bez Tabu konstatē – šoreiz godīgi tiek dots gan rēķins, gan čeks pēc tā apmaksas.

“Par visiem nodarījumiem, kas tiks inkriminēti, uzņemsimies atbildību, bet šobrīd mēs turpinām darīt to, ko darām vislabāk,” saka Gan Bei pārstāve Antra Ozoliņa.

Kā pircējs var manīt blēdības?

Cilvēks var nojaust, ka notiek kāda blēdība, ja viņam neizsniedz čeku vai izsniedz tajā gadījumā, ja viņš to pajautā. Nākamais – sabiedriskās ēdināšanas vietās tiek izdoti pirmčeki – rēķins, kas tikai apstiprina viņa pasūtījumu, stāsta VID pārstāvji.

Video!