Aprēķināts, ka viens avārijā bojāgājušais valstij izmaksā pusmiljonu

3 komentāri

Ceļu satiksmes negadījumos visbiežāk iet bojā vecāka gadagājuma cilvēki. Eiropas Komisijas apkopotā informācija liecina, ka no dzīves visbiežāk atvadās gājēji, kuriem seko divu riteņu transportlīdzekļu vadītāji un tikai pēc tam automašīnu pasažieri un vadītāji.

Tajā pašā laikā tiek uzskatīts, ka Eiropas Savienības (ES) autoceļi ir drošākie pasaulē. Vidējais bojāgājušo skaits uz miljons iedzīvotājiem – 51,5, turpretī pasaules vidējais rādītājs ir vairāk nekā 3 reizes lielāks – 174.

Latvijā ir trešais lielākais ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits Eiropā. Negatīvajā topā mūs apsteidz vien Rumānija un Bulgārija.

Mūsu tuvākie kaimiņi – lietuvieši – atrodas 4. vietā, turpretī igauņi – 19, kas ir 10. labākais rezultāts ES.

Foto

CSDD statistika liecina, ka šā gada pirmajos trīs mēnešos bojā gājuši 33 satiksmes dalībnieki – no tiem 12 ir gājēji. Bojāgājušie ir ne tikai morāls zaudējums tuviniekiem, bet arī ekonomisks zaudējums valsts ekonomikai.

Ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušie 2014. gadā Latvijas ekonomikai radīja zaudējumus 261 miljonu eiro apmērā.

Video

TOP komentāri

 • Pēteris
  +3 +3 0

  Pēteris

  Ciniski, ka valstij vajadzīgi tikai darbspējīgi nodokļu maksātāji
 • Ints
 • Cipariņš
  0 0 0

  Cipariņš

  Jūs no tās summas atskaitiet sociālo nodokli,ko šie cilvēki ir maksājuši..un kurš tagad paliek valstij...un nesaņemtās un ietaupītās pensijas...
  Kāpēc skaitīt tikai izdevumus,,,ja rēķinam tad rēķinam visu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl