Apavi var izjukt, tālruņi – uzsprāgt: blaknes, ar kādām jārēķinās, pērkot preces no apšaubāmiem tirgotājiem

Pievienot komentāru
Apavi var izjukt, tālruņi – uzsprāgt: blaknes, ar kādām jārēķinās, pērkot preces no apšaubāmiem tirgotājiem

Ne naudas, ne preces – rūgtā patiesība, ar ko jārēķinās visiem, kas dažādās mazpazīstamās interneta vietnēs par nelielu naudas summu pasūta it kā zināmu zīmolu preces. Tomēr, veicot pirkumus no apšaubāmiem interneta veikaliem, var riskēt arī ar savu veselību un drošību, raidījumu Bez Tabu brīdina muitā. 

Vaicāts par blakusefektiem, kas var rasties, pērkot preces internetā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārstāvis Jorens Grīntāls pauž, ka “pirmkārt, nav zināms, no kādiem materiāliem ir ražota šī prece – vai materiāls nav bīstams, vai neatstāj sekas uz veselību vai drošību. Piemēram, vai apavi neizjūk, bet elektropreces – neuzsprāgst”.

Foto:

Ja bīstamas var būt šaubīgu pārdevēju sūtītas elektropreces, bet nekvalitatīvi – apģērbi un apavi, tad vēl lielāks risks ir internetā no nelicencētiem veikaliem pirkt zāles vai kosmētiku. Latvijas muitā var atrast gan vienus, gan otrus. Tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti atbildīgi izturēties pret veselību un iegādāties zāles tikai licencētās aptiekās vai interneta aptiekās.

Piemēram, kāda sieviete ieraudzījusi internetā reklāmu par līdzekli pret sirmiem matiem. Viņa to iegādājusies, taču ”rezultāts ir briesmīgs – līdzeklis smird un nekādi nepalīdz, nav nekāda rezultāta. Preces tirgotājs savu vainu neuzņemas, saka, – vainīgs tas, kas produktu reklamē,” stāsta Bez Tabu skatītāja. Kā saka patērētāju tiesību aizstāvji, šajā gadījumā prakse ir šāda – 14 dienu jeb divu nedēļu laikā preci var atdot atpakaļ.

Video!